Duże, pełne usta to obiekt pożądania wielu osób. Rosnąca popularność zabiegów kosmetologii i medycyny estetycznej sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju ingerencje i zgłasza się na zabiegi powiększenia, czyli wypełnienia ust. Pomimo że tego typu zabiegi, pod warunkiem, że są wykonywane profesjonalnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz z użyciem odpowiednich preparatów, są bezpieczne dla zdrowia, jest to jednak trwałe naruszenie tkanki organizmu i decyzja na długi czas.

Efekt po zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy, a osoby po pierwszej iniekcji decydują się na kolejne. Z uwagi na koszt oraz odpowiedzialność wiążącą się z zabiegami powiększania ust, nie każdy może skorzystać z tego sposobu na zmianę wyglądu. Jak domowym sposobem powiększyć usta? Jak powiększyć usta bez zabiegu, przy pomocy trików makijażowych? Poznaj sposoby na subtelne powiększanie ust sztuczkami optycznymi!

Powiększanie ust bez zabiegu

Usta to uśmiech, zmysłowość i temperament. Odgrywają ogromną rolę w ludzkiej mimice i tym, jak jesteśmy odbierani w towarzystwie. Usta zaciśnięte, niewidoczne nadają twarzy posępny i niesympatyczny wygląd. Już subtelne podkreślenie ich błyskiem i nawilżeniem dzięki odpowiednim kosmetykom sprawi, że twarz będzie wyglądała milej i przystępniej, a przy tym młodziej. Pełne, miękkie usta to atrybut młodości, a przy tym szalenie kobiecy element urody. Jak w naturalny sposób powiększyć usta?

Pierwszym, najprostszym sposobem na delikatne powiększenie ust jest wykonywanie peelingu przy pomocy… cukru oraz miękkiej szczoteczki do zębów. Drobinki cukru delikatnie usuną martwy naskórek z ust, a masaż szczoteczką poprawi ukrwienie tej delikatnej, wymagającej specjalnej pielęgnacji okolicy. Po zabiegu złuszczania konieczne jest natłuszczenie i nawilżenie ust przy pomocy balsamu do ust. Balsamy Avon zawierają naturalne składniki pielęgnujące zapewniające gładkość i odpowiednie nawilżenie ust, które staną się miękkie i aksamitne, a dzięki peelingowi uwydatnią się i nabiorą zdrowego kolorytu. Zabieg można powtarzać co kilka dni, by utrzymać jego efekt. Pożegnaj suche i spierzchnięte usta!

Metody powiększania ust przy pomocy makijażu

Makijaż ma za zadanie wydobyć nasze naturalne piękno, pomagając ukryć pewne niedoskonałości, jednocześnie podkreślając decydujące elementy urody. Malujemy rzęsy, by wydobyć spojrzenie, zaznaczamy kości policzkowe różem, by podkreślić rysy twarzy, nakładamy rozświetlacz, odświeżając cerę. Optyczne powiększanie ust to podobna „magiczna sztuczka”, która pomoże nam w uwydatnieniu tak istotnego elementu twarzy, jakim są usta.

Podkreślenie ust błyszczykiem w ich centralnej części i nałożenie perłowego rozświetlacza na łuk Kupidyna, czyli wgłębienie tuż nad górną wargą, daje niesamowity efekt uwydatnienia ust, dodatkowo gwarantuje optyczne powiększenie górnej wargi. Błyszczyki Avon mają dodatkowo właściwości pielęgnujące usta, zapewnią więc ich miękkość i odżywienie, poza niesamowitym efektem wizualnym.

Jeśli malujemy usta szminką na co dzień lub na większe wyjście, warto skorzystać z trzeciego ze sposobów na powiększenie ust: delikatnego obrysowania ich konturówką, zwłaszcza wyostrzając wspomniany już łuk kupidyna i delikatnie wyciągając do dołu dolną wargę. Ważne, by konturówka nie była ciemniejsza od szminki! Środek górnej i dolnej wargi warto dodatkowo podkreślić trwałym błyszczykiem. Usta nabierają w ten sposób objętości i optycznie powiększają się bez teatralnego efektu. Szminki i dopasowane do nich odcieniami konturówki Avon pomogą w uzyskaniu efektu pełniejszych ust.

Materiał partnera