Siła i objętość, to dwa określenia, które chcesz usłyszeć, kiedy ktoś widzi twoje włosy. Są to cechy, które pragnie posiadać każdy włos. Istnieje mnóstwo sposobów, aby uzyskać wymarzony efekt, jednak jest od zależny od twojego organizmu. Każdy z nas jest inny, dlatego samodzielnie musimy odnaleźć swoją drogę do ideału. Niektórzy z nas muszą poświęcić więcej, inni mniej. Ktoś skupi się bardziej na diecie, a jeszcze inna osoba zagłębi się w tajemnice pielęgnacji. Jednak w pewnym momencie, wszyscy odnajdziemy swoją drogę.

Jak wzmocnić włosy?

 Jeżeli twoim celem jest wzmocnienie włosów, to twoim pierwszym celem, powinno być poznanie twojego typu włosa. Oceń jego gęstość, strukturę i siłę. Umożliwi ci to dobranie odpowiedniej pielęgnacji. Nawet najdroższy szampon, ale źle dopasowany, nie przyniesie oczekiwanych efektów. Rynek oferuję również mnóstwo masek, olejków i odżywek, dopasowanych do konkretnego rodzaju włosa.

Koniecznie zadbaj o masaż skóry głowy, który wykonywany regularnie, przynosi duże efekty.  Masowanie skóry głowy poprawia kondycje skóry, pomaga pozbyć się stresu, ale również zwiększa przepływ krwi do mieszków włosowych.

Zadbaj również o regularne podcinanie końcówek, dzięki czemu twoje włosy będą wyglądały bardziej świeżo i nie będą rozdwajać się ku górze.

Wzmocnienie i utrzymanie silnych włosów, wymaga od ciebie pewnych poświęceń. Od zadbania o spożywanie pokarmów, bogatych w składniki poprawiające kondycję włosów, unikanie wysoce szkodliwych zabiegów, po stosowanie dobrej jakości szamponów i odżywek. Jednak radość, którą mogą ci dać mocne włosy, warta jest wytrwałości. 

Jak uzyskać objętość?

Jednym ze sposobów na dodanie objętości jest stosowanie lakieru, pudru lub pianki. Dzięki zaaplikowaniu tych produktów na włosy możesz uzyskać świetną objętość, która będzie z tobą przez większą część dnia. Stosowanie tych produktów łączy się z modelowaniem. Najbardziej znanym trikiem jest suszenie włosów, trzymając głowę skierowaną w dół, aby odbić włosy od nasady. Do tego warto używać akcesoriów do stylizacji, takich jak okrągła szczotka, wałki lub termoloki.

Częste i dokładne mycie włosów, również może wpłynąć na ich objętość, Dzięki temu unikniesz obciążenia włosa, jednocześnie dodając mu lekkości i podkreślisz jego naturalny ruch. W trakcie mycia warto skorzystać z produktów do pielęgnacji, które zwiększą objętość. Od szamponów, odżywek, masek, olejków, po wcierki i serum.

Warto pamiętać, że na zmniejszenie objętości wpływają zabiegi chemiczne, intensywna stylizacja czy stres. Dlatego warto ich unikać.

Kluczem do twojego sukcesu, oprócz sprzętu i dobrej jakości kosmetyków, jest poznanie swoich włosów. Im więcej o nich wiesz, tym bardziej możesz o nie zadbać. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać do nich odpowiednie składniki, które je odżywią i podkreślą, nie obciążą. Pamiętaj również o swojej diecie i emocjach. Im więcej posiłków z bogatymi składnikami, tym piękniejszy efekt na głowie. Nerwy, stres, to jedne z wielu emocji, których warto unikać, ponieważ jeśli jest ich za dużo w twoim życiu, odbiję się to nie tylko na twoich włosach. Dlatego warto zadbać o siebie.

JKR