Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością, co zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, iż dzięki niej można prezentować się naprawdę dobrze i zachować młodość na dłużej. Na uwagę zasługują stymulatory tkankowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej.

Stymulatory tkankowe – czym są?

Stymulatory tkankowe są to specjalnie dobrane preparaty, które wykorzystuje się do iniekcji. Pełnią one bardzo ważną rolę, a mianowicie odbudowują strukturę skóry i zapobiegają jej starzeniu się. Warto zwrócić uwagę, że służą do odnowy, a także biorestrukturyzacji. Stymulatory tkankowe pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Są to niezwykle ważne białka, które odpowiadają zarówno za jędrność, jak i gęstość skóry. Dzięki stymulatorom skóra odzyskuje swoją elastyczność, ale też blask. Co istotne zmarszczki, nawet głębokie, stają się mniej widoczne, podobnie jak przebarwienia. Kondycja skóry poprawia się naprawdę szybko. Trzeba jeszcze wiedzieć, że stymulatory tkankowe nie są tym samym co wypełniacze. Stosując wypełniacze można uzyskać niemal natychmiastowy efekt, który jednak nie utrzymuje się długo, natomiast w przypadku stymulatorów tkankowych na efekty trzeba poczekać, ale co najlepsze są długofalowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż jak sama nazwa wskazuje stymulują komórki do odnowy. Jednocześnie ten proces jest w pełni naturalny. 

Stymulatory tkankowe – rodzaje 

Stymulatory tkankowe dostępne są w kilku rodzajach. Przedstawimy Wam kilka preparatów, które cieszą się naprawdę dużą popularnością. Na uwagę na pewno zasługują stymulatory tkankowe Profhilo. Jest to preparat, który zawiera tzw. molekułę młodości, czyli połączenie cząsteczek kwasu hialuronowego. Dzięki temu posiada naprawdę silne działanie biostymulujące i to zarówno na skórę, jak i tkankę podskórną. Te stymulatory tkankowe posiadają bardzo wysokie stężenie kwasu hialuronowego, które wynosi aż 64 mg. Kolejnym stymulatorem tkankowym jest Sunekos. Ten preparat jest również przygotowany na bazie kwasu hialuronowego, ale też aminokwasów takich jak np. walina czy też lizyna. Te stymulatory tkankowe pobudzają regenerację macierzy pozakomórkowej. Następnie dochodzi do niezwykle silnej stymulacji fibroblastów, czego efektem jest tworzenie się nowych włókien elastynowych, a także kolagenowych. Jeżeli szukacie preparatów, które zawierają nieusieciowany kwas hialuronowy i to nowej generacji, to wybierzcie stymulatory Ejal 40. Te preparaty mają działanie silnie odmładzające, a także nawilżają skórę, a przy tym opóźniają proces starzenia i pojawienie się pierwszych zmarszczek. 

Stymulatory tkankowe – wskazania i przeciwwskazania 

Stymulatory tkankowe zalecane są dla osób, które chcą odmłodzić owal twarzy, a także zredukować głębokie zmarszczki czy zwiotczenia. Jednocześnie te preparaty do iniekcji ujędrniają skórę, poprawiają jej blask i opóźniają procesy starzenia. Choć uznawane są za bezpieczne, trzeba pamiętać iż występują przeciwwskazania takie jak: 

  • aktywna opryszczka;
  • ciąża i okres karmienia piersią; 
  • problemy z krzepnięciem krwi;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia;
  • zmiany skórne; 
  • immunoterapia; 
  • zakażenie wirusem HIV czy WZW;
  • wiek poniżej 18 lat.               

Przed zabiegiem należy udać się na konsultację, podczas której omówicie z kosmetologiem jakie efekty możecie uzyskać, ale i jak przygotować się do zabiegu.  

Materiał partnera zewnętrznego