Jeżeli na naszej twarzy pojawiły się pierwsze zmarszczki to na pewno nie jest to jeszcze czas na to, aby panikować. Wiele kobiet obserwuje je u siebie już po 20 roku życia, ale szybko potem dowiadują się, że jest to tylko rezultat zaniedbywania swojego organizmu – wprowadzenie kilku prostych zmian może więc okazać się idealnym rozwiązaniem. A nawet jeżeli problem będzie już o wiele bardziej zaawansowany to w dalszym ciągu mamy mnóstwo bezpiecznych opcji, które pozwolą nam znowu poczuć się młodo. 

Nie zapominajmy też o tym, że zmarszczki nie są przecież niczym złym. W przypadku na przykład nadwagi często ludzie kłócą się o to, czy można po prostu się z tym pogodzić i nie przejmować – tutaj jednak pojawia się także aspekt zdrowotny i to, że nadwaga bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm i może prowadzić nawet do zawału serca. Zmarszczki jednak w żaden sposób nie przeszkadzają nam w codziennym życiu, więc jeżeli nie chcemy się nimi przejmować – po prostu o tym nie myślmy. 

Nie chce mieć zmarszczek – co zrobić? 

Trzeba jednak przyznać, że większa część pań nie podchodzi do zmarszczek z takim spokojem – wpadają one w panikę i obawiają się, że nigdy nie uda im się ich pozbyć. Ta panika na szczęście szybko mija, bo uświadamiamy sobie, że ten problem nie pojawił się wczoraj i medycyna estetyczna zdążyła opracować wiele ciekawych sposobów na to, aby rozprawić się ze zmarszczkami. 

Nie musimy jednak od razu się tam kierować – na początek sprawdzić mogą się zwykłe kremy przeciw zmarszczkom. Taki krem należałoby jednak dobrze dobrać do naszego typu skóry oraz do wieku. Błędem jest myślenie, że stosowanie silniejszego kremu przyniesie nam lepsze efekty – możemy sobie tak tylko bardziej zaszkodzić. Kupujmy dobrej jakości kosmetyki i wykażmy się cierpliwością – nasze zmarszczki przecież nie pojawiły się przez noc, więc ich usuwanie trochę potrwa. 

A może usuwanie zmarszczek botoksem? 

W gabinecie medycyny estetycznej dowiesz się na pewno o kilku dostępnych sposobach na pozbycie się zmarszczek, ale kobiety jednak najczęściej sięgają po botoks – więcej informacji o jego właściwościach. Dlaczego? Ponieważ jest on całkowicie bezpieczny, a jedynym potencjalnym skutkiem ubocznym jest częściowy paraliż niektórych mięśni na twarzy. Zwykle jednak bardzo szybko on mija, a my możemy cieszyć się z wygładzonej skóry na czole i w okolicach oczu. Musimy jednak wiedzieć jeszcze jedną rzecz – ten zabieg jest dosyć kosztowny i jego efekty słabną wraz z każdym upływającym miesiącem. Jeżeli ta metoda nam się spodoba to przygotujmy się na duże wydatki i konieczność ponownego wstrzyknięcia botoksu. W Warszawie polecamy klinikę medycyny estetycznej Projekt Skora.

Materiał partnera