Blizny na ciele mogą powstawać na skutek wielu różnych sytuacji. Niestety często są one w widocznych miejscach, co powoduje, iż skóra wygląda nieestetycznie. Na szczęście można skutecznie pozbyć się tego problemu. Jak to zrobić? Najskuteczniejszym rozwiązaniem okażą się zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Więcej informacji na ten temat odnajdziesz poniżej.

Zabieg – czy warto się zdecydować?

Wiele osób, które posiadają na swoim ciele blizny, wciąż waha się czy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Powody obaw są różne, warto jednak przekonać się i dać sobie szansę na bardziej komfortowe życie. Jeśli blizna jest powodem obniżonego poczucia atrakcyjności czy niezadowolenia, medycyna estetyczna jest najlepszym rozwiązaniem. Komfort i poczucie atrakcyjności są bardzo ważne w życiu człowieka. Niektórym blizny nie przeszkadzają, inni je wręcz uwielbiają, a jeszcze inni ich nienawidzą. Warto zadbać o lepszą jakość swojego życia i pozbywać się śladów na skórze, które uważa się za nieatrakcyjne.

laserowe usuwanie blizn
Blizny to często powód dyskomfortu i obniżenia poczucia atrakcyjności oraz pewności siebie. Najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu okazują się zabiegi laserowego usuwania blizn | fot.: stock.adobe.com

Dostępne zabiegi

Blizny to skutek zniszczenia tkanki łącznej. Istnieją blizny potrądzikowe, po ospie, cesarskim cięciu czy innych zabiegach chirurgicznych. Blizny mogą powstawać także po urazach czy oparzeniach. Niezależnie od powodu, istnieje szansa na ich usunięcie. Najczęściej w tym celu stosuje się zabieg laserowy. Jest on wykonywany w znieczuleniu, aby pacjent mógł poczuć się jak najbardziej komfortowo. Laserowe usuwanie blizn to uszkadzanie komórek, a następnie ich przebudowa. Zabieg przeprowadza specjalista, który posiada do tego stosowne uprawnienia. Dzięki temu laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne i daje niesamowite efekty. W dużym uproszczeniu, dzięki temu zabiegowi, pacjent ma szansę na nową, zdrową strukturę komórek i piękniejszą skórę bez widocznych blizn.

Każdy przypadek jest nieco inny, jednak zazwyczaj proces rekonwalescencji nie trwa dłużej niż siedem dni. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • infekcje bakteryjne oraz wirusowe,
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • radioterpaia,
  • zaburzenia związane z układem immunologicznym,
  • nieregularna pigmentacja skóry.

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska, dzięki której można potwierdzić lub wykluczyć obecność przeciwwskazań w konkretnych przypadkach. Po wykonaniu laserowego usuwania blizn, pacjent otrzymuje zalecenia lekarskie, do których należy się stosować.

Podsumowanie

Blizny to często powód dyskomfortu i obniżenia poczucia atrakcyjności oraz pewności siebie. Najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu okazują się zabiegi laserowego usuwania blizn. Przeprowadzają je specjaliści, którzy posiadają odpowiednią i fachową wiedzę. Dzięki temu efekty są zadowalające, pozwalają na większy komfort życia. Laserowe usuwanie blizn nie jest zabiegiem niebezpiecznym, nie trzeba więc obawiać się o pogorszenie stanu zdrowia. Przed jego wykonaniem pacjent udaje się na konsultację lekarską, dzięki której możliwe jest potwierdzenie albo wykluczenie istnienia przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Po wykonaniu laserowego usuwania blizn należy stosować się do zaleceń, które wydaje lekarz. Dzięki temu efekty będą najlepsze.

SZA