Strona główna Uroda Sposoby na gęste i długie rzęsy – dieta, oleje, odżywki

Sposoby na gęste i długie rzęsy – dieta, oleje, odżywki

224
0
młoda kobieta z pędzlem do makijażu
Rzęsy są często pomijane w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych | fot.: stock.adobe.com

Ze względu na porę roku, zmiany hormonalne lub nadużywanie zabiegów kosmetycznych spada odporność naszych rzęs na szkodliwe czynniki. Zaczynają wypadać, kruszyć się, łamać i przerzedzać. Jak temu zapobiegać?

Rzęsy są często pomijane w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Zupełnie niesłusznie, ponieważ bez dostarczenia odpowiednich składników odżywczych będą cienkie, rzadkie i krótkie. A wówczas nie pomoże nawet najlepsza maskara. Właśnie dlatego pierwszy krok to wprowadzenie odpowiednich zasad pielęgnacji i zakup dobrej odżywki, a nie tuszu do rzęs.

Wpływ diety na rzęsy

Warto zwrócić uwagę na to, jaki wpływ na rzęsy ma nasza dieta. Ich cebulki czerpią wiele dobrego ze środka, dlatego warto dostarczać do organizmu wartościowe produkty np. owoce i warzywa bogate w witaminy i składniki mineralne. Sporadyczne zjedzenie fast-foodu to nic złego, ale warto opierać swój jadłospis na zdrowszych produktach i dbać o to, aby był urozmaicony. Szczególnie ważne dla rzęs są produkty bogate w cynk, krzem, żelazo, witaminę A, witaminę C i biotynę.

Olejowanie rzęs

Samo wsparcie od środka nie wystarczy, dlatego warto pamiętać o pielęgnacji rzęs od zewnątrz. Jedną ze szkół jest stosowanie w tym celu naturalnych olejków, które zawierają sporo cennych witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Najczęściej polecany na rzęsy jest olej rycynowy, ale warto wymieszać go przed użyciem np. z oliwą z oliwek. Sam jest bardzo gęsty, może oblepiać i sklejać rzęsy, a przez to prowadzić do ich wypadania. Olejowanie rzęs jest jedną z alternatyw, ale efekty tego zabiegu są nikłe i pojawiają się bardzo powoli.

Profesjonalne serum do rzęs

Odżywki do rzęs to jak na razie najlepsza opcja spośród dostępnych. Choć można poddać się zabiegowi typu lifting rzęs, to jak na razie najdelikatniejsza przy jednoczesnej maksymalnej skuteczności opcja to właśnie codzienna pielęgnacja odpowiednim kosmetykiem. Czy każda odżywka do rzęs się nada? Oczywiście, że nie, ponieważ dostępne na rynku produkty wzmacniające rzęsy różnią się od siebie składem, działaniem, sposobem użycia. Warto mieć na uwadze, że dobra odżywka powinna mieć prosty i w miarę naturalny skład, do tego aplikator w kształcie cienkiego pędzelka i dobrze wchłaniającą się formułę.


Materiał partnera zewnętrznego