Idealny gadżet kosmetyczny, czyli soniczne szczoteczki do twarzy. Wkroczyły na rynek niedawno i zapewne zostaną na dłużej. Dzięki temu urządzeniu dbanie o cerę staje się łatwiejsze i skuteczniejsze. Nazwa ta pojawia się również przy temacie sonicznych szczoteczek do zębów.  Czym więc są soniczne szczoteczki do twarzy, jak odpowiednio z nich korzystać i co łączy je ze szczoteczkami do zębów?

Soniczne szczoteczki do twarzy – jak to działa?

Sposób działania szczoteczki sonicznej do twarzy jest bardzo podobny do działania szczoteczki sonicznej do zębów. Urządzenie przy pomocy przycisku, którym steruje się manualnie – tworzy fale dźwiękowe i odpowiedniej mocy drgania, które w momencie łączenia się z wybranym przez siebie produktem do mycia, tworzą małe, wręcz mikro bąbelki. To właśnie one przyczyniają się do głębokiego oczyszczania porów skóry twarzy i robią to o wiele dokładniej niż nasze dłonie. W dodatku taka szczoteczka soniczna zrobiona jest ze specjalnych i przyjemnych dla skóry materiałów. Zwykle są to silikonowe wypustki (które masują i peelingują skórę) lub główki z włosia. Do tego odpowiedni kształt umożliwia łatwe trzymanie urządzenia w dłoni, nawet gdy pojawia się kontakt z wodą.

Soniczne szczoteczki do twarzy – czy dla każdego?

Szczoteczka soniczna jest odpowiednia dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku – wiadomo przecież, że większość z nas może pomóc sobie w codziennej pielęgnacji. Jednak należy pamiętać, że nie każdy typ cery nadaje się na kontakt z taką szczoteczką. Osoby z trądzikiem, atopowym bądź łojotokowym zapaleniem skóry czy z cerą naczynkową powinny zrezygnować z takiego rozwiązania. Jednak bez obaw – na rynku dostępne są inne produkty wspomagające oczyszczanie twarzy np. delikatne rękawice z mikrofibry. 

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?


Nie dość, że soniczna szczoteczka do twarzy ma proste działanie, to jest również bardzo prosta w obsłudze. Urządzenie kontroluje się za pomocą tylko jednego przycisku, który po odpowiedniej ilości naciśnięć uruchamia tryby czyszczenia – o wysokiej lub niskiej intensywności. Następnie wystarczy już tylko kilka kroków, aby uzyskać pożądany efekt. Najpierw usuwamy makijaż, nakładamy na szczoteczkę wybrany przez nas produkt do mycia. Potem delikatnie oczyszczamy różne partie twarzy, zwiększając moc drgania. Warto pamiętać, że na początek wystarczy używać szczoteczki raz w tygodniu. Zwykle poleca się stosowanie jej wieczorem, aby dobrze umyć twarz na całą noc, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby używać jej do porannej pielęgnacji. Można także stosować ją dwa razy w ciągu dnia. Wszystko zależy od nas, od potrzeb naszej skóry i jej reakcji na nasze działania.

Efekty stosowania szczoteczki sonicznej do twarzy


Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu jest regularność. Dlatego, po odpowiednim i systematycznym stosowaniu sonicznej szczoteczki do twarzy i oczywiście używaniu dobrze dopasowanych produktów pielęgnacyjnych, możemy naprawdę wiele zyskać. Oprócz głębokiego oczyszczania, zmniejsza się widoczność porów, poprawia ukrwienie, wyrównuje koloryt skóry, redukują się niedoskonałości, a nawet zauważalne jest wygładzenie zmarszczek.

Soniczne szczoteczki do twarzy – czy warto?

Soniczne szczoteczki do twarzy to bez dwóch zdań ciekawy, poręczny i łatwy w użyciu produkt, do tego używający nowych technologii. Każdy lubi proste, szybkie rozwiązania, niewymagające dużego nakładu energii. Rynek oferuje wiele różnych modeli odpowiednio dostosowanych do różnego rodzaju cery. Warto przyjrzeć się takim szczoteczkom bliżej i dać im szansę. Jeśli widzimy, że nasze ręce nie myją twarzy dostatecznie, warto zaopatrzyć się w taką szczoteczkę do twarzy, która zapewni świeży i zdrowy wygląd naszej skóry.

MKN