Wiosna powitała nas w tym roku naprawdę gorąco, dzięki czemu letnie kreacje wróciły do łask już w kwietniu. Ich nagły powrót zrodził potrzebę przyspieszenia urodowych przygotowań do lata, dlatego dziś poruszymy temat depilacji. Na jakie metody warto zwrócić uwagę w tym sezonie?

Wiele osób z utęsknieniem wyczekiwało, by móc wreszcie wyciągnąć z dna szafy ulubione krótkie stroje. Ku ich radości, taka okazja pojawiła się w tym roku znacznie wcześniej, niż moglibyśmy się spodziewać. Chcąc pięknie prezentować się w letnich stylizacjach, poszukujemy między innymi skutecznych metod depilacji, które pozwolą nam długo cieszyć się gładkim ciałem. Dostępnych metod jest wiele, ale czy wszystkie zapewnią nam upragnione, długotrwałe efekty?

Depilacja maszynką

To niewątpliwie najbardziej powszechna metoda depilacji, jednakże każdy, kto z niej korzysta, może bez trudu wskazać jej największą wadę: wymaga częstego powtarzania. Mimo wszystko domowa depilacja maszynką cieszy się wciąż ogromną popularnością. Decydując się na tę metodę warto jednak pamiętać o regularnej wymianie ostrzy, ponieważ stępione mogą powodować nieprzyjemne (a na dodatek nieładnie wyglądające) podrażnienia.

Depilacja woskiem

Przez wiele osób wykonywana w domowym zaciszu… ewentualnie przy głośnej muzyce, by pokrzykując z bólu nie niepokoić sąsiadów. Depilacja woskiem to metoda szybka i skuteczna – jej efekty utrzymują się nawet kilka tygodni – jednak związana z niekoniecznie lubianym przez nas bólem. Warto wiedzieć, że minimalizuje go odpowiednia wprawa w odrywaniu plastrów – a więc umiejętność usuwania ich szybkim, zdecydowanym ruchem. To jeden z powodów, dla których lepiej powierzyć to zadanie profesjonaliście i oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki. Wybierając odpowiedni salon zwróćmy uwagę na to, czy interesująca nas placówka posiada w ofercie woski hybrydowe, ponieważ pozwalają one usunąć nawet najmniejsze włoski!

Depilacja pastą cukrową

Choć w naszych stronach jeszcze nie każdy o niej słyszał, w rzeczywistości jest jedną z najstarszych metod depilacji. Stosowana była już tysiące lat temu, początkowo głównie w krajach arabskich – a dziś już niemal na całym świecie. Mikstura wykorzystywana do zabiegu to zaledwie trzy składniki: woda, cukier oraz sok z cytryny. Chociaż wykonanie go zajmuje nieco więcej czasu, niż w przypadku depilacji woskiem, wynagradzają to liczne zalety tej metody. Przede wszystkim jest niemalże bezbolesna, a więc sprawdzi się nawet u osób wrażliwych. Co ważne, może być stosowana także przez alergików, ponieważ nie powoduje podrażnień. W salonach kosmetycznych pasta wzbogacana jest dodatkowo o substancje odżywcze i nawilżające, dzięki czemu efektem takiej depilacji jest nie tylko długotrwale gładka, ale także zregenerowana skóra.

Depilacja laserowa

Wprawdzie jej koszt dość mocno przewyższa cenę pozostałych propozycji, jednak zrealizowanie pełnej serii zabiegów pozwoli nam pożegnać się z niechcianymi owłosieniem na dobre – depilacja laserem pozwala bowiem na trwałe usunięcie nawet do 90% włosków. Niestety to rozwiązanie możemy rozważyć dopiero w perspektywie przyszłorocznego lata, ponieważ takich zabiegów nie powinno wykonywać się, gdy skóra może być narażona na działanie silnych promieni słonecznych. Najlepszą porą na depilację laserową będzie zatem jesień i zima, ewentualnie bardzo wczesna wiosna. Spójrzmy na to jednak z dobrej strony – mimo, że nie możemy wykonać jej teraz, mamy mnóstwo czasu, by znaleźć dobry salon, który zapewni nam świetne efekty!

Depilacja w salonie czy na własną rękę?

Choć depilując się samodzielnie w domu, pozornie oszczędzamy pieniądze, w rzeczywistości wydajemy ich całkiem sporo – musimy przecież kupić maszynki lub plastry z woskiem. Wizyta w salonie kosmetycznym to z kolei oszczędność czasu, który często tracimy na wielokrotnym powtarzaniu depilacji – czy to ze względu na jej krótkotrwały efekt, czy też na wątpliwą skuteczność drogeryjnych preparatów do użytku domowego. Oddając sprawę w ręce profesjonalisty – oczywiście zakładając, że wybieramy sprawdzony i godny zaufania salon (w celu znalezienia najlepszego, warto skorzystać z portali rezerwacji online, np. Moment.pl), możemy szybko i za niewielką cenę osiągnąć wymarzony efekt. Na dodatek bez niepotrzebnych nerwów i nieustannych wizyt w drogeriach. Wybór wydaje się więc prosty, prawda?

A może znacie jeszcze inne, skuteczne metody depilacji? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami!


Materiał partnera zewnętrznego