Zmarszczki mimiczne są jednymi z pierwszych, jakie pojawiają się na naszej twarzy. Często są związane z uwarunkowaniami genetycznymi, ale też naszymi przyzwyczajeniami i mimiką. Zauważamy je w zewnętrznych kącikach oczu, na czole, a także przy ustach. Są wyrazem naszych emocji. Jeśli często się uśmiechamy, to zapewne szybciej dostrzeżemy takie zmarszczki na swojej twarzy. Trudno odmawiać sobie śmiechu na co dzień, więc warto zaopatrzyć się w dobry krem na zmarszczki. Wbrew pozorom dobry kosmetyk tego typu może wiele zdziałać.

Kiedy powstają zmarszczki mimiczne?

Tego typu zmiany na skórze stają się bardziej widoczne u kobiet w okresie menopauzy i zaraz przed nią oraz po niej. Jest to związane z dużymi zmianami w produkcji hormonów, które między innymi wpływają na utrzymanie odpowiedniej gęstości i jędrności skóry. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie jest tak, że linie na twarzy pojawiają się nagle po 40 roku życia. Pierwsze zmiany związane ze starzeniem się skóry zachodzą już u 25-latek. Jest to oczywiście umowny moment w życiu, ponieważ na to, czy wtedy powstaną pierwsze zmarszczki, czy nie, ma wpływ wiele różnych czynników. W tym chociażby styl życia oraz uwarunkowania genetyczne. Zmarszczki mimiczne powstają na skutek grymasów pojawiających się na naszej twarzy. Jeśli dużo się uśmiechamy, prawdopodobnie dość szybko pojawią się tzw. bruzdy nosowo-wargowe i kurze łapki wokół oczu. Tu przyda się dobry krem na zmarszczki pod oczami. Jeśli się złościmy, stresujemy albo mamy problemy ze wzrokiem i często mrużymy oczy, między brwiami pojawi się tzw. lwia zmarszczka, a na czole charakterystyczne poziome linie.

Krem na zmarszczki a opóźnianie procesu starzenia

Tak naprawdę im szybciej zaczniemy przeciwdziałać starzeniu skóry, tym dłużej będziemy cieszyć się jej młodym wyglądem. Na początek warto zadbać o skórę wokół oczu, ponieważ ona jest najcieńsza i to prawdopodobnie właśnie tam najszybciej pojawią się pierwsze linie. Dobry krem na zmarszczki pod oczami może okazać się niezbędny dla kobiet już przed 30 rokiem życia. Ma to związek także z trybem życia, który jest coraz szybszy i bardziej stresujący, z ograniczoną ilością snu. Taki krem będzie w stanie nie tylko nawilżyć i ujędrnić skórę w tej strefie. Zadba także o takie oznaki starzenia i zmęczenia jak obrzęki czy przebarwienia. Dobrze też, jeśli w składzie znajdują się substancje łagodzące i kojące, gdyż w okolicach oczu łatwo o podrażnienia. Poza tym krem na zmarszczki do stosowania na całej twarzy powinien również wspierać właściwy poziom nawilżenia skóry, ale też odżywiać ją i wzmacniać. Podstawowym składnikiem wielu kosmetyków tego typu jest kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym, ale i wygładzającym. Dobrze też, jeśli krem na zmarszczki dostarcza kolagenu i witamin, szczególnie witaminy A, C i E, które także odpowiadają za nawilżenie cery oraz pomagają zachować ją jędrną i promienną. Chronią też przed powstawaniem przebarwień, które dodają lat.

Materiał partnera zewnętrznego