Błyszczyk do ust czy pomadka w płynie to produkty, które coraz częściej decydujemy się wykorzystać w naszym dziennym lub wieczorowym makijażu. Błyszczyki do ust, w typowo błyszczącej lub matowej odsłonie, to doskonały sposób na wykończenie makijażu i wyraźne zaakcentowanie ust. Z jakimi rodzajami błyszczyków do ust możemy się spotkać? I jak wybrać najlepszy dla siebie? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę!

Matowy błyszczyk do ust – hit ostatnich sezonów!

Stojąc przed wyborem odpowiedniego dla siebie błyszczyku do ust, szczególną uwagę warto zwrócić na matowe pomadki w płynie, które są prawdziwym hitem od kilku sezonów. Matowy błyszczyk w intensywnym kolorze, np. z gamy błyszczyków do ust Infallible Mega Gloss L’Oréal Paris , to doskonały sposób na wykończenie wieczorowego makijażu – błyszczyki tej marki charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością, dzięki czemu są w stanie przetrwać na ustach nawet przez całą noc. Mat na wargach świetnie komponuje się z matowym makijażem oczu, co może się również sprawdzić przy dziennym makijażu. Pamiętajmy jednak o tym, by przy makijażu ust w intensywnym kolorze postawić na neutralny makijaż oczu.

Dzienny makijaż ust z błyszczykiem

Błyszczyki do ust będą też doskonale prezentowały się przy dziennym makijażu ust, o ile zdecydujemy się na dobranie odpowiedniego koloru tego produktu. Błyszczyki do ust w jasnych, neutralnych i pastelowych odcieniach, np. w kolorze beżowym, różowym, brzoskwiniowym czy transparentnym sprawdzą się idealnie w ciągu dnia – w czasie pracy, pobytu w szkole, na uczelni czy spotkań biznesowych. W tym przypadku możemy sięgnąć zarówno po błyszczyki matowe, jak i ,,tradycyjnie” błyszczące produkty. Pamiętajmy jednak o tym, by nie łączyć zwykłego błyszczyka do ust z makijażem oczu, w którym przeważają perłowe i świetliste cienie do powiek – to może nam przynieść zbyt przerysowany efekt!

Błyszczyk powiększający usta – czy warto?

Na rynku kosmetycznym możemy też znaleźć błyszczyki do ust, które posiadają wyjątkową zdolność powiększania ust! Wydaje się to idealnym rozwiązaniem dla tych pań, które mają dość wąskie wargi i chciałaby je uwypuklić w prosty i szybki sposób. Warto zaznaczyć, że błyszczyk powiększający jest w stanie powiększyć usta w sposób całkowicie nieinwazyjny, dlatego nie musimy obawiać nieprzyjemnych skutków ubocznych. Takie produkty dodatkowo pozwalają zaoszczędzić czas, który posiadaczki wąskich i małych ust musiałyby poświęcać na makijaż powiększający przy pomocy konturówki i szminki. Po nałożeniu błyszczyka efekt utrzymuje się na ustach przez kilka godzin, a dodatkowo przynosi bardzo naturalny rezultat podkreślenia i uwypuklenia warg.

Dobry błyszczyk do ust to trwały błyszczyk

Szukając odpowiedniego dla siebie błyszczyka do ust, zwróćmy szczególną uwagę na jego trwałość. Dobry błyszczyk do ust powinien utrzymać się na naszych wargach przez kilka godzin, a dodatkowo zapewniać skórze ust odpowiednie nawilżenie. W składzie błyszczyków do ust Infallible Mega Gloss L’Oréal Paris , poza specjalnymi składnikami utrwalającymi makijaż, znajdziemy kwas hialuronowy, który doskonale nawilża i zapobiega utracie wody przez skórę. To bardzo ważne, by z jednej strony efekt makijażu był trwały, z drugiej zaś, by nie ucierpiała na tym kondycja skóry ust.


Materiał partnera zewnętrznego