Strona główna Uroda Radykalna zmiana fryzury – co wziąć pod uwagę, by nie żałować?

Radykalna zmiana fryzury – co wziąć pod uwagę, by nie żałować?

981
0
Kobieta u fryzjera
Dokonanie radykalnej zmiany fryzury jest próbą stworzenia nowego „ja”. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W życiu każdej kobiety przychodzi taki dzień, w którym stwierdza, że jej wygląd potrzebuje całkowitej metamorfozy. Dokonanie radykalnej zmiany fryzury jest próbą stworzenia nowego „ja”, dlatego zobacz na co musisz zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na taki krok.

Idź do stylisty

Kobieta u stylisty
Wystarczy kilka porad i pomysłów, które można przemyśleć w domu i na spokojnie podjąć decyzję. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeśli nie wiesz czego chcesz i jaka fryzura będzie do ciebie pasowała – idź do stylisty. To właśnie ta osoba będzie twoim doradcą w kształtowaniu wizerunku. Będzie potrafiła dopasować cięcie, kolor do twojej karnacji, kształtu twarzy, a także stylu bycia i temperamentu. Przy zmianie koloru doradzi także jak dostosować makijaż oraz garderobę (nie wszystkie kolory dobrze się ze sobą komponują). Nie musisz od razu korzystać z jego sugestii. Wystarczy kilka porad i pomysłów, które można przemyśleć w domu i na spokojnie podjąć decyzję. Być może stylista zaproponuje zabieg, który włosy odżywi i spowoduje, że będą wyglądały inaczej. Nie trzeba będzie zmieniać koloru włosów ani ich długości.

Wiedz, czego chcesz

Do radykalnej zmiany należy się przygotować. Zgromadź wycinki z gazet z fryzurami, które ci się najbardziej podobają. Najlepiej jakby przedstawiły fryzurę z każdej perspektywy, abyś mogła pokazać o co dokładnie ci chodzi. Ciekawym pomysłem będzie też przejrzenie swoich starych zdjęć. Nawet takich z czasów liceum. To pozwoli realnie ocenić, w jakich uczesaniach było ci najbardziej do twarzy. Będzie też łatwiej wytłumaczyć fryzjerowi, czego oczekujesz.

Pokaż fryzjerowi jaka długość cię interesuje – kosmyki nie odrosną szybko, więc lepiej to określić zanim przystąpicie do pracy. Powiedz także ile czasu przeznaczasz na stylizację, fryzjer powinien wiedzieć jak dbasz o swoje włosy.

Jeśli fryzjer będzie miał dla ciebie inne sugestie – stwierdzi, że wybrane cięcie czy kolor są dla ciebie nieodpowiednie, bo np. rodzaj włosa na takie rozwiązania nie pozwala, zastanów się czy nie ma racji. Również jeśli nie będą ci się podobały jego propozycje, nie bój się o tym powiedzieć. Pamiętaj, że to ty masz się dobrze czuć w nowej fryzurze.

Możesz także zapytać o zdanie kogoś bliskiego, kto szczerze ci doradzi. Masz także możliwości przerobienia własnego zdjęcia – jest wiele darmowych programów, które ci w tym pomogą.

Jeśli nie wiesz, czego chcesz, ale wiesz, że chcesz zmiany…

Nowa fryzura
Każda fryzura wychodząca spod ręki fryzjera powinna być „zaprojektowana” dla konkretnej osoby. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tak też może się zdarzyć i to jest naprawdę zrozumiałe. W przypadku długich włosów wcale nie trzeba decydować się na radykalne zmiany, jeśli nie jesteś do nich do końca przekonana. Być może wystarczy postawić na prostą fryzurę do ramion. Tzw. long bob od kilku sezonów święci tryumfy i jest lubiany przez kobiety, którym na co dzień brak czasu na skrupulatne układanie czupryny. Włosy sięgające mniej więcej do ramion, wydłużone z przodu to propozycja pasująca do prawie każdego typu twarzy i urody. Jednocześnie dają poczucie zmiany w wyglądzie i pozwalają na zrobienie tradycyjnego kucyka.

Każda fryzura wychodząca spod ręki fryzjera powinna być „zaprojektowana” dla konkretnej osoby, jej upodobań, ale i kształtu twarzy, a nawet charakteru. Jeśli kobieta dobrze czuje się w swoim nowym wizerunku, to ma więcej pewności siebie i seksapilu, a także poprawia jej się poczucie własnej wartości. Dowiedz się, jak wiele może zdziałać odpowiednia fryzura do kształtu twarzy i sylwetki. Jeśli jednak nadal marzysz o krótkiej fryzurze w stylu Twiggy, przeczytaj w naszym artykule, dla kogo są odpowiednie krótkie fryzury.


Materiał partnera zewnętrznego