Zima to szczególnie trudny czas dla naszych włosów. O tej porze wymagają więc znacznie bardziej przemyślanej pielęgnacji. W innym przypadku czekają nas rozdwojone końcówki, elektryzowanie się kosmyków, brak ich sprężystości i blasku. Dlatego warto wiedzieć, co robić, by cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami o każdej porze roku.

Niskie temperatury, zimny wiatr, deszcz, śnieg – zima to bardzo trudna pora roku dla naszych fryzur. Większość nosi czapki, które wykonane z różnych materiałów często przyczyniają się do elektryzowania się czupryny. Do tego zdarza się, że głowa bardziej się poci, więc włosy szybciej się przetłuszczają, stają się matowe, przyklapnięte, a do tego pojawiają się rozdwojone końcówki, łupież i liczne uszkodzenia kosmyków. Bardzo często dochodzi do tego wypadnie włosów.

Na co zwracać uwagę?

Nosząc czapkę zimą, warto wybierać tę, która jest z przewiewnych materiałów pozwalających skórze oddychać. Włosy należy myć wtedy, gdy tego potrzebują – jeśli się przetłuszczają, trzeba to robić częściej, a tak często zdarza się właśnie zimą. Warto wówczas stosować szampony wzmacniające i odbudowujące. Warto także zrezygnować z suszenia kosmyków gorącym powietrzem suszarki (gdy musimy jej użyć warto nastawić na letni lub zimny nawiew, który nie wysusza, a co za tym idzie – nie osłabia kosmyków). Ograniczyć trzeba też noszenie ciasnych kucyków, mocnych upięć i utrwalania włosów lakierami. Do tego trzeba także pamiętać o odpowiedniej diecie i suplementacji, by dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych (w innym przypadku włosy mogą wypadać).

Jakie kosmetyk wybierać na rozdwojone końcówki i osłabione włosy?

Szczególnie zimą warto sięgać po dobrej jakości kosmetyki, które szybko odbudują włosy i wzmocnią je. Warto przetestować Garnier Fructis Goodbye Damage Opatrunek na rozdwojone końcówki. Takie serum to świetne rozwiązanie na tę porę roku. Szybko regeneruje nawet bardzo uszkodzone kosmyki, do tego scala rozdwojone końcówki, dzięki czemu nie trzeba ich ścinać. Kosmetyk wygładza włosy i nadaje im zdrowego, pięknego wyglądu. Do tego zawiera naturalne składniki takie jak olejek z drzewa amli, a to właśnie on tworzy na kosmykach niewidzialny opatrunek, regenerując je i chroniąc przed uszkodzeniami. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku użyciach.


Materiał partnera zewnętrznego