Nasze ciało każdego dnia, przez całe życie wykonuje ogromną pracę. Nic więc dziwnego, że skóra narażona jest na działanie wielu czynników, które mogą przyczyniać się do pogorszenia jej stanu. Rozstępy są czymś naturalnym, jednak z powodów estetycznych wiele osób ich nie lubi. Nie ma powodów, by pogarszały one nasze samopoczucie, niestety jednak często właśnie tak się dzieje. Istnieją na szczęście preparaty oraz sposoby, które pomagają pozbyć się niechcianych pasków na skórze.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy najczęściej przybierają postać podłużnych, rozgałęzionych pasków. Często są zaczerwienione, a w niektórych przypadkach mogą nawet wywoływać swędzenie oraz pieczenie. Z czasem rozstępy stają się podobne do blizn. Najczęściej pojawiają się na pośladkach, piersiach, brzuchu, ramionach oraz udach. Ich występowanie nie jest uzależnione od płci, a od procesów zachodzących w każdym ciele.

Najczęstszą przyczyną pojawienia się rozstępów jest szybki przyrost masy ciała lub masy mięśniowej. Kobiety w ciąży, mężczyźni, którzy zaczynają dużo ćwiczyć, nastolatki… U tych osób najczęściej możemy zauważyć różowe lub zaczerwienione paski. Ponadto w ostatnim czasie, kiedy dużo więcej czasu spędzamy w domu, a utrzymanie kondycji jest nieco trudniejsze, każda osoba, która zauważyła u siebie kilka kilogramów więcej, może mieć z tym problem. Jak możemy usunąć rozstępy?

Dieta i ruch to podstawa

Klucz do pozbycia się niechcianych zmian na skórze bierze swój początek w odpowiedniej diecie oraz ruchu. To pierwszy krok do poprawy jakości naszej skóry. Powinniśmy uwzględnić produkty, które zawierają takie witaminy jak C, A, E – czyli witaminy o dobroczynnym wpływie na skórę. Jak to zrobić? Przede wszystkim sięgać po różnorodne i nieprzetworzone produkty. Jedzmy przy okazji każdego posiłku porcję warzyw. Warto również ograniczyć ilość spożywanej soli, bowiem przyczynia się ona do gromadzenia wody się w organizmie, a to niekorzystnie wpływa na stan skóry.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, nie ma tutaj jednej reguły. Każdy ruch pobudzi nasze krążenie, wzmocni odporność i poprawi napięcie skóry. Szczególnie skuteczne są jednak ćwiczenia siłowe z obciążeniem, które nie tylko pomagają spalić tłuszcz, ale dodatkowo wzmacniają mięśnie. Jeśli chcemy jednak nauczyć się odpowiedniej techniki ćwiczeń, warto zapisać się na zajęcia lub skorzystać z usług personalnego trenera. Dzięki takim akcesoriom jak gumy mini band, kettle lub hantle popracujemy nad sprężystością naszej skóry.

Pielęgnacja, która dba o skórę

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć rozstępy bez godzin spędzanych na siłowniach, to tutaj z pomocą przychodzi pielęgnacja. Warto dietę i aktywność uzupełnić regularnym stosowaniem olejków oraz balsamów z aktywnymi składnikami takimi jak:

  • witamina A, E i C
  • związki krzemu
  • aloes
  • skwalen

Wybierając produkty z gamy Bio Oil, mamy pewność, że otrzymamy bogactwo naturalnych składników aktywnych zamknięte w ulubionym kosmetyku. Jak z nich korzystać, aby pozbyć się rozstępów? Wykonujmy codziennie po kąpieli masaż, wcierając preparaty w miejsca, gdzie widoczne są zmiany na skórze. Możemy w tym celu użyć prostych szczotek i masażerów dostępnych w popularnych drogeriach. Aktywne składniki pod wpływem ciepła i regularnych ruchów wchłoną się w naszą skórę, poprawiając jej stan w widoczny sposób już w ciągu kilku tygodni.

Dowiedz się więcej: https://bio-oil.com.pl/jak-usunac-rozstepy/

Materiał partnera zewnętrznego