Strona główna Uroda Przeszczep włosów – rozwiązanie problemu nadmiernego wypadania

Przeszczep włosów – rozwiązanie problemu nadmiernego wypadania

222
0
uśmiechnięty mężczyzna po przeszczepie włosów
Przeszczep włosów, inaczej transplantacja włosów polega na pobieraniu zespołów mieszków włosowych, jak i przeszczepianiu ich na skórę głowy, która została pozbawiona włosów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Z problemem wypadania włosów mierzy się wiele mężczyzn i kobiet. Stan ten może mieć wyłącznie charakter przejściowy, długoterminowy, ale też i trwały – wówczas doprowadza do nieodwracalnej, całkowitej albo częściowej, utraty włosów. Doskonałym, a zarazem skutecznym rozwiązaniem będzie w takim przypadku przeszczep włosów.

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów, inaczej transplantacja włosów polega na pobieraniu zespołów mieszków włosowych, jak i przeszczepianiu ich na skórę głowy, która została pozbawiona włosów. Zabieg ten przeznaczony jest głównie dla osób, które borykają się z łysieniem androgenowym (typu żeńskiego albo męskiego). Pomaga także w przypadku łysienia plackowatego, jak i przy utracie włosów pod wpływem urazów (chociażby oparzeń). Dzięki niemu można cieszyć się na nowo bujną, piękną fryzurą, a przy tym odzyskać poczucie atrakcyjności i pewność siebie.

Przeszczep włosów metodą Artas iX

Robot Artas iX

Artas iX jest robotem zaprojektowanym przez firmę Restoration Robotisc z USA. W jego opracowywaniu wzięli udział najlepsi naukowcy, inżynierowie i lekarze. Dzięki temu przełomowe osiągnięcia technologiczne mogły zostać dopasowane do potrzeb, jakie ma współczesna medycyna.

Jak właściwie działa Artas iX?

Artas iX wykorzystuje algorytm, który opiera się na sztucznej inteligencji. System komputerowy pozwala na ocenę jednostek włosowych i wybiera możliwie najlepsze zespoły mieszków z dawczego obszaru. Robot ten jest wstanie pobierać nawet do 1000 mieszków w przeciągu godziny, jak i wykonać nawet 2000 miejsc do wszczepów. Głębokość i kąt wkłucia są mierzone bardzo precyzyjnie, co zapewnia większy komfort podczas zabiegu. Urządzenie działa niezwykle dokładnie, zaś powtarzalne ruchy są gwarancją o wiele lepszych efektów, aniżeli w wypadku tradycyjnych przeszczepów.

 • Przeszczep trwa od 4 do 8 godzin,
 • Jest wykonywany przez robota w asyście specjalisty,
 • Efekty są zauważalne po jednym zabiegu.

Skąd pobierane są włosy do przeszczepu?

Włosy do przeszczepu pobierane są z tyłu głowy, gdyż to tak mieszki włosowe nie są objęte tak zwanym procesem miniaturyzacji. Włosy na szczycie głowy i na zakolach są niezwykle wrażliwe na oddziaływanie hormonów, dlatego też wypadają. Mają one jaśniejszy odcień, są cieńsze i stają się coraz krótsze. Pod koniec procesu zaczynają one przypominać meszek (tak zwane babyhair). W fazie telogenu (spoczynku) wypadają, zaś na ich miejscu nie pojawiają się nowe. Włosy z tyłu głowy są uodpornione na działanie hormonów. Są mocniejsze, grubsze i są na ogół dużo ciemniejsze. Układają się grafty wielomieszkowe – w każdym z nich znajdują się 2-3 mieszki włosowe. To właśnie one idealnie sprawdzają się w roli miejsca dawczego do przeszczepu.

Wskazania do wykonania zabiegu

 • Utrata włosów w wyniku oparzeń albo innych urazów,
 • Łysienie plackowate,
 • Łysienie androgenowe typu żeńskiego albo męskiego.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

 • Choroby układu krążenia,
 • Niewłaściwa krzepliwość krwi,
 • Cukrzyca,
 • Brak miejsc dawczych (zdrowych mieszków włosowych),
 • Stany ropne i zapalenia skóry głowy,
 • Alergia którykolwiek ze składników środka znieczulającego.

Gdzie wykonywane są tego typu zabiegi?

Klinika ArtasClinic to centrum przeszczepu włosów, w którym pacjenci mający problemy łysieniem, jak i wypadaniem włosów mogą zyskać w pełni profesjonalną pomoc. Doświadczenie z zakresu kosmetologii, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej tejże kliniki sięga 1999 r. Transplantacje wykonywane są z użyciem innowacyjnego medycznego robota Altras iX, który sterowany jest za pomocą oprogramowania komputerowego.


Materiał partnera zewnętrznego