Nie da się ukryć, że każda kobieta marzy o pięknych gęstych rzęsach. Właściwie podkreślony oczy, optycznie odmładzają twarz, dodają seksapilu i pewności siebie. Nic więc dziwnego, że najpopularniejszymi kosmetykami są te do makijażu. Co zatem jest lepsze i bardziej opłacalne? Klasyczna czarna mascara, czy przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs, czyli piękne spojrzenie na dłużej

Współczesne kobiety są coraz bardziej zabiegane, nic więc dziwnego, że szukamy rozwiązań, które oprócz efektu pozwolą nam na oszczędność czasu. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych jest przedłużanie rzęs. Dzięki temu nie musimy codziennie rano tuszować rzęs i jesteśmy szybciej gotowe do wyjścia. To także świetny pomysł na wszelkiego rodzaju wakacyjne wyjazdy,  po pierwsze oszczędzamy miejsce w kosmetyczce, po drugie nawet na plaży bez makijażu możemy wyglądać zachwycająco. 

Rodzaje przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs ma kilka rodzajów, wszystko zależy od tego, czy chcemy osiągnąć efekt bardziej teatralny, czy raczej preferujemy naturalność. Rzęsy przedłuża się metodą 1:1, 2:1, 3:1. Pierwsza polega na przyklejaniu do każdej naturalnej rzęsy jednej rzęsy sztucznej. Daje to bardzo naturalny wygląd, który wygląda dobrze niezależnie od wieku. Metoda 2:1 – polega na przyklejeniu do każdej naturalnej rzęsy 2 rzęs sztucznych. Trzecia metoda, czyli 3:1, to przyklejenie 3 sztucznych rzęs do 1 naturalnej. Taki zabieg poleca się paniom lubiącym spektakularny efekt i marzącym o Hollywoodzkim spojrzeniu. W ostatnich latach prawdziwą furorę robi metoda objętościowa, polega ona doklejaniu kępek włosków, kosmetyczka używa przy tym się bardzo lekkich materiałów, które nie obciążają naturalnych rzęs i nie powodują ich wypadania. Możemy dzięki temu dowolnie regulować efekt zagęszczenia. Efekt utrzymuje się przez parę tygodni, jednak zaleca się uzupełnianie rzęs po 3-4 tygodniach.

O czym należy pamiętać przed i po zabiegu?

Przed przyjściem do  stylistki należy dokładnie usunąć makijaż oczu oraz wyjąć szkła kontaktowe, jeśli je nosimy. Warto pamiętać, że sam zabieg przedłużania rzęs jest dość czasochłonny (około 2 godzin), dlatego warto przyjść na niego wypoczętym i najedzonym. Jeśli nasze naturalne rzęsy są bardzo jasne, poleca się zafarbowanie ich henną w celu ułatwienie pracy kosmetyczce. Po zabiegu trzeba pamiętać o kilku rzeczach, dzięki czemu będziemy się cieszyć pięknym spojrzeniem na dłużej:

– przedłużone rzęsy rozczesujemy specjalną silikonową szczoteczką, gwarantuje to, że rzęsy będą idealnie rozdzielone,

– sztucznych rzęs nie malujemy zwykłym tuszem,

– demakijaż należy wykonywać bardzo delikatnie,

– unikaj pary wodnej i moczenia rzęs po zabiegu.

Odpowiednio dbając o sztuczne rzęsy, będziemy się cieszyć efektami przez parę tygodni. Przez ten czas nie musimy tracić czasu na dokładne tuszowanie rzęs. Nie przejmujemy się też, że łzy, czy pot rozmażą nam makijaż. Decydując się na zabieg, pamiętajmy, by korzystać z usług kosmetyczek posiadających doświadczenie. Firma Wonder Lashes zajmuje się dystrybucją wysokojakościowych produktów do przedłużania rzęs.

Materiał partnera