Muśnięta słońcem i promienna skóra – chcesz, aby właśnie tak wyglądała twarz przez cały rok? Jest to możliwe nawet wtedy, gdy cera na co dzień jest poszarzała. Kilka trików wystarczy, aby uzyskać efekt naturalnej i rozświetlonej skóry. Poznaj nasze wskazówki i przystąp do działania.

Aby przez cały rok cieszyć się promienną i zdrowo wyglądającą cerą, musisz sama o to zadbać. Podstawą są odpowiednio przeprowadzone czynności pielęgnacyjne, które możesz wesprzeć dobrze dobranymi kosmetykami do makijażu.

Zacznij od złuszczania

Szara skóra, która wygląda na zmęczoną, to często efekt braku systematycznego złuszczania. Tymczasem zalegające martwe komórki naskórka utrudniają cerze przyswajanie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Powodują również, że skóra nie wygląda świeżo.

Systematycznie wykonywane peelingi pomagają usunąć martwe komórki naskórka. Dodatkowym atutem jest pobudzenie krążenia, dzięki czemu skóra nabiera zdrowego kolorytu. Dlatego warto przynajmniej raz w tygodniu zdecydować się na taki domowy zabieg.

Zaaplikuj serum witaminowe

Skórze poszarzałej często brakuje składników odżywczych. Aby zapewnić cerze szybki i efektywny zastrzyk energii, warto sięgnąć po serum witaminowe. Zaaplikowane bezpośrednio po wykonanym peelingu, przynoszą oczekiwane rezultaty już po kilku-kilkunastu tygodniach stosowania.

Stosuj kosmetyki rozświetlające

W uzyskaniu efektu rozświetlenia skóry pomagają odpowiednie kosmetyki do makijażu. Warto sięgnąć po pudry rozświetlające np. Annabelle Minerals. Ich wersja Pretty Glow polecana jest cerze zmęczonej, poszarzałej i pozbawionej witalności.  Za nadanie większej promienności odpowiada mika – surowiec mineralny, który rozświetla i nadaje delikatnego blasku. Dodatkowo takie pudry rozświetlające zawierają jedwab, który wygładza skórę i chroni przed odwodnieniem.

Możesz także sięgnąć po specjalne rozświetlacze – kosmetyki, które nakłada się na wybrane partie twarzy. Szczególnie polecane są m.in. do kości policzkowych, czoła, nosa, brody, łuku kupidyna.

Zadbaj o zdrową dietę

Ważna jest nie tylko codzienna pielęgnacja, ale również zdrowe odżywianie. Jeżeli wraz z pożywieniem nie będziesz dostarczać cennych składników, nie osiągniesz oczekiwanego efektu.

Ziemista i pozbawiona blasku cera może być efektem niedostatecznej ilości witamin i minerałów w organizmie. Dlatego musisz zacząć zdrowo się odżywiać, komponując zróżnicowane posiłki. Niech będą bogate w warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, mięsa.

Każdego dnia stosuj się do powyższych wskazówek, dzięki czemu zapewnisz skórze promienny wygląd przez cały rok.


Materiał partnera zewnętrznego