Strona główna Uroda Pielęgnacyjne i skórne zadania specjalne: co można poradzić na nieestetyczne blizny?

Pielęgnacyjne i skórne zadania specjalne: co można poradzić na nieestetyczne blizny?

124
0
usuwanie blizn
Blizny na skórze to trudny przeciwnik w walce. I niestety, jeśli chcemy poradzić sobie z nim w domowych warunkach, najprawdopodobniej polegniemy | fot.: AdobeStock

W dzieciństwie niemal każdy chorował na ospę, wspinał się na drzewa i z nich spadał. Ślady na skórze pozostawiają także operacje i zabiegi, wypadki czy doświadczenie macierzyństwa – wszystko miało swój wkład w powstanie mniej lub bardziej estetycznych znamion na Twojej skórze. Jak sobie z nimi poradzić? Czy zostaje tylko kamuflaż?

Czy są jakieś sposoby na blizny?

Blizny na skórze to trudny przeciwnik w walce. I niestety, jeśli chcemy poradzić sobie z nim w domowych warunkach, najprawdopodobniej polegniemy. Żadne peelingi, złuszczanie, natłuszczanie czy smarowanie blizn, nie pomogą, ponieważ naskórek jest bardzo uszkodzony i powstały zagłębienia, których w domowym zaciszu wypełnić się nie da.

Usuwanie blizn jest wyzwaniem również dla profesjonalistów i wymaga od pacjenta pokładów cierpliwości . Proces jest niełatwy i długotrwały, ale nie niemożliwy. Co więcej, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możliwe jest nie tylko ich zredukowanie, ale całkowite usunięcie.

Oczywiście codzienna, staranna pielęgnacja oraz nawilżanie skóry ma ogromne znaczenie i niezwykle pomaga w regeneracji. Skóra dobrze przygotowana do zabiegów jest lepiej odżywiona i mniej podatna na podrażnienia.

Dzisiaj najskuteczniejsze  w walce o gładką skórę są zabiegi, które proponują nam profesjonalne salony kosmetyczne: mezoterapia igłowa, Dermapen i karboksyterapia.

Nie bój się igły

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg, wykonywany najczęściej na twarzy, który polega na nakłuciach skóry oraz podaniu odpowiednio dobranych koktajli odżywczych. Mezoterapia ma pobudzić produkcję elastyny i kolagenu, co nie jest możliwe przy użyciu samych kosmetyków pielęgnacyjnych. Efekty po zabiegu są natychmiastowe, skóra po podaniu witamin, aminokwasów czy kwasu hialuronowego będzie błyszczała, drobne blizny ulegną spłyceniu. Na lepsze efekty potrzeba serii zabiegów pielęgnacyjnych.

Precyzja = bezpieczeństwo

Dermapen jest częstym zabiegiem stosowanym na blizny na twarzy. Mikronakłuwanie sprawia, że skóra zostaje mechanicznie uszkodzona z jednoczesnym podaniem odpowiedniej kompozycji składników. Całość ma w jeszcze bardziej skuteczny sposób odżywić skórę i pobudzić ją do odnowy. Twarz wydaje się bardziej napięta, odżywiona, a bruzdy i blizny są wyraźnie spłycone. Poprzez pobudzenie krążenia cera będzie jaśniejsza i bardziej promienna.

Na blizny, np. po cesarskim cięciu, a także różnego rodzaju blizny na ciele można stosować karboksyterapię. Ten niezwykle skuteczny zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla. Pod wpływem tego naturalnego gazu dochodzi do rozerwania połączeń między poziomymi warstwami skóry i wywołania kontrolowanego stanu zapalnego, co stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Naturalne procesy regeneracyjne pozwalają na zmniejszenie widoczności blizn.

Zapytaj specjalistę

Działanie na własną rękę w temacie usuwania blizn niestety nie zawsze kończą się powodzeniem. Najlepiej w tym celu wybrać się do kosmetologa lub lekarza dermatologa, który we właściwy sposób zajmie się problemem, by skutecznie i stosunkowo szybko skóra znowu cieszyła pięknym wyglądem.


KST