Zima jest trudnym czasem, do którego ciężko jest się przyzwyczaić, ponieważ mamy wrażenie, że przechodzimy z dobrego, korzystnego dla nas klimatu w jakiś gorszy, źle na nas wpływający. Pod wieloma względami tak jest i odczuwa to również nasza cera – krem do twarzy nawilżający zimą musi być podstawowym wyposażeniem każdej łazienki!

Zima – jak wpływa na nasz organizm?

W naszej szerokości geograficznej musimy liczyć się z tym, że występują aż cztery pory roku, a dwie z nich są skrajnie od siebie odmienne, jeżeli chodzi o klimat i warunki. To piękne i ciekawe, ale również nie zawsze sprzyjające naszej cerze. Po okresie upałów i stosowania kremów z filtrem trzeba przyzwyczaić się do mrozu szczypiącego w policzki i wysuszonej, napiętej skóry po wieczornym zmyciu makijażu. Niskie temperatury sprawiają, że powietrze jest bardziej wysuszone. Często przebywamy też w nagrzanych pomieszczeniach, a grzejniki jeszcze bardziej wysuszają powłoki naszej skóry. Następnie wychodzimy na mróz i całe ciepło wyparowuje z nas razem z resztkami wody. To nie wpływa dobrze na stan nawodnienia skóry, dlatego krem do twarzy nawilżający jest podstawą zarówno latem, jak i zimą!

Jak stosować krem do twarzy nawilżający?

Kremu nawilżającego najlepiej używać pod makijaż, po porannym oczyszczeniu twarzy. Warstwa makijażu zimą może wpłynąć korzystnie na skórę – przykrywa ją lekko niczym kocyk i delikatnie zabezpiecza przed wysuszającym wpływem powietrza. Jednak krem do twarzy nawilżający zaaplikowany pod makijaż pozwoli zabezpieczyć skórę przed negatywnym działaniem makijażu, który również ma tendencję do wysuszania skóry. Krem na dzień ma lekką konsystencję i lepiej się wchłania, a także pozostawia pełnię nawilżenia na dłuższy czas. Z kolei wieczorem, po zmyciu makijażu, również należy zaaplikować sobie krem, którego podstawową właściwością będzie nawilżanie. Niezależnie od tego, czy masz cerę młodą bądź dojrzałą i z jakim jej problemem się borykasz, zawsze głównym składnikiem kremu powinien być ten nawilżający. Nawilżanie twarzy jest sposobem na to, aby uniknąć przesuszenia skóry zimą – przy niskich temperaturach i suchym powietrzu. Pozwala zatem zachować piękny wygląd w czasie każdej pory roku, a także uniknąć odwodnienia skóry, i tym samym zapobiega powstawaniu zmarszczek! Nawilżanie pomaga utrzymać odpowiedni poziom jędrności tkanek skóry. Stosuj więc krem na dzień i na noc o właściwościach silnie nawilżających bez względu na swój wiek czy rodzaj cery – a ona odwdzięczy Ci się młodym wyglądem przez długie lata!


Materiał partnera zewnętrznego