Strona główna Uroda Pewny siebie na co dzień – jak to osiągnąć?

Pewny siebie na co dzień – jak to osiągnąć?

211
0
Pewny siebie mężczyzna bez śladów potu
Dobór odpowiedniego antyperspirantu jest sporym wyzwaniem dla panów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wiele osób z powodu potu nie czuje się komfortowo. Mokre plamy na ubraniach i związany z tym nieprzyjemny zapach sprawiają, że wiele osób traci pewność siebie, nie chce spotykać się ze znajomymi.

Dlatego tak ważny jest dobrej jakości antyperspirant męski, który pozwala skutecznie zwalczyć ten problem.

Mężczyźni pocą się bardziej niż kobiety. Wszystko dlatego, że produkują testosteron. Pot powoduje mokre plamy i przyczynia się do nieprzyjemnego zapachu. Wielu panów krępuje świadomość, że mają wilgotną odzież, a do tego mogą wydzielać brzydką woń. Dlatego rezygnują z kontaktów ze znajomymi i zamykają się w czterech ścianach. A jest to całkowicie niepotrzebne, bowiem wystarczy dobry antyperspirant męski, by pozbyć się uciążliwego problemu.

Dobry antyperspirant męski

Dobór odpowiedniego antyperspirantu jest sporym wyzwaniem dla panów. Szczególnie że w sklepach jest mnóstwo produktów. Różnią się składem, opakowaniami. Jak więc wybrać specyfik, który z pewnością będzie skuteczny i zagwarantuje uczucie pewności i komfortu?

Warto wiedzieć, że antyperspirant męski w przeciwieństwie do dezodorantu nie tylko maskuje zapach, ale i zmniejsza jego ilość. Wysokiej klasy antyperspirant działa zazwyczaj od 24 do 48 godzin, aczkolwiek zdarzają się przypadki, że jeszcze dłużej. Dzięki temu mężczyzna może być pewny, że pot nie pojawi się przez długi czas, nawet podczas bardzo nerwowych. stresujących, niespodziewanych sytuacji.

Dodatkowe właściwości antyperspirantu

Do tego jego działanie jest silniejsze i długotrwałe. Warto też zwracać uwagę na dodatkowe właściwości wybranego kosmetyku. Panowie, którzy potrzebują dodatkowej dawki energii, mogą wybrać antyperspirant męski o pobudzającym, np. cytrusowym zapachu. Nie wszyscy lubią także woń dezodorantów – wówczas najlepiej jest sięgnąć po produkt bezzapachowy, który można z powodzeniem łączyć z ulubionymi perfumami, bez obaw, że zapachy mogą się ze sobą „kłócić”. Zaś ci, którym często wzrasta temperatura ciała (są np. nerwowi), mogą sięgnąć m.in. po specyfik oferowany przez L’Oreal o właściwościach chłodzących. Aktywne cząsteczki zaczynają działać, gdy tylko wzrasta temperatura ciała. To duża wygoda i komfort.

Bardzo dobrze jest także sięgać po kosmetyki, które nie brudzą odzieży. Dzięki temu można uniknąć białych plam na ciemnych i żółtych na jasnych ubraniach, które są nie tylko mało estetyczne, ale i często bardzo trudne do usunięcia.


Materiał partnera zewnętrznego