Czym kierujesz się wybierając szampon do włosów? Popularnością danej marki, jego składem, przeznaczeniem, a może designem opakowania? Zwiększająca się świadomość konsumencka nie pozwala nam już wybierać produktów, które w ostatecznym rozrachunku szkodzą nie tylko nam samym, ale również naturze. Czym jednak są ekologiczne i organiczne szampony do włosów i dla kogo są przeznaczone? Australijska marka Hairjamm oferuje rozwiązania, które są skuteczne zarówno dla skóry głowy, jak i dla środowiska naturalnego. 

Organiczne szampony dla włosów – czy są dla każdego?

Marka Hairjamm tworzy linie pielęgnacyjne kosmetyków do skóry głowy, w tym szamponów, które przeznaczone są do różnego typu włosów i różnych dolegliwości związanych z ich pielęgnacją. Naturalne szampony mogą więc być wykorzystywane przez różnych użytkowników. Brak parabenów, SLS, silikonów sprawia, że zarówno głowa, jak i same kosmyki zostają oczyszczone ze sztucznych substancji, które oblepiają coraz słabsze pasma. Linie Pure Goddess to mieszanka masła Shea, ekstraktu z owsa mlecznego, oleju arganowego i oleju z maruli. Naturalne składniki przyczyniają się do poprawy kondycji włosów, ale również pozwalają odetchnąć naturze. Organiczne ekstrakty zawarte w szamponach pozwalają odmłodzić i przywrócić włosom równowagę. Bardziej miękkie, gładkie i lśniące – to efekt długotrwałego stosowania szamponów naturalnych. W ofercie Pure znajdziesz szampony przeznaczone do włosów farbowanych, pozbawionych objętości czy włosów suchych i wyjątkowo zniszczonych. W każdym przypadku, stawiając na odpowiednią pielęgnację możesz mieć pewność, że odratujesz swoje włosy i przywrócisz im świetną kondycję. Staną się mocniejsze i silniejsze, a to wszystko przy działaniu samych naturalnych substancji. 

organiczne szampony do włosów
Marka Hairjamm tworzy linie pielęgnacyjne kosmetyków do skóry głowy, w tym szamponów, które przeznaczone są do różnego typu włosów i różnych dolegliwości związanych z ich pielęgnacją | fot.: materiał partnera

Jak rozpoznać organiczne szampony do włosów?

Wykorzystywane przez nas na co dzień szampony popularnych marek zwykle zawierają w składzie substancje, które z pozoru nadają im gładkość i świetny wygląd, natomiast w ostatecznym rozrachunku mogą narobić więcej szkody zniszczonym kosmykom i podrażnionej skórze. Naturalne szampony do włosów charakteryzują się często mniejszym efektem spieniania, przez co możesz mieć wrażenie, że nie pielęgnują i nie czyszczą włosów w pełni. Tymczasem najczęściej za dużą pianę odpowiedzialne są właśnie zawarte w produktach sztuczne składniki. Szampony organiczne to przede wszystkim naturalny skład, który ma za zadanie chronić nie tylko włosy, ale również naturalne środowisko. W testowaniu tego typu produktów nie biorą udziału zwierzęta, cała produkcja jest zgodna z zasadami chroniącymi żywe istoty. Podobnie jest w przypadku marki Hairjamm. Jeśli szukasz produktów tworzonych z myślą o właściwej pielęgnacji, testowanych przez specjalistów i światowych fryzjerów, a jednocześnie stawiających dobro natury na pierwszym miejscu, skorzystaj z oferty ekologicznych szamponów tej właśnie marki. Spróbuj i przekonaj się, że zostaniesz z nimi na dobre.

Materiał partnera