Jak dobrać odpowiedni olejek do brody? Jakie olejki do brody cieszą się największą popularnością wśród mężczyzn?

Słusznie minęły czasy, kiedy uważano, że mężczyzna nie powinien dbać o siebie. Współcześnie nikogo nie dziwi fakt, że także mężczyźni poświęcają czas na pielęgnację. W konsekwencji także są częstymi klientami gabinetów oferujących zabiegi kosmetyczne, a także regularnie odbywają wizyty u fryzjerów i barberów. Szczególnie broda jest elementem, który cieszy się coraz większą ilością starań o nienaganny wygląd. Z pewnością największym sprzymierzeńcem jest olejek do brody, który pozwala na porządne odżywienie, nawilżenie i zmiękczenie. Przedstawiamy jak dobrać odpowiedni olejek do brody oraz jakie olejki do brody cieszą się największą popularnością wśród mężczyzn. 

Jak dobrać odpowiedni olejek do brody?

Z pewnością wybór najlepszego olejku do brody jest kwestią w pełni indywidualną. Należy go dopasować przede wszystkim do kondycji zarostu. Pod uwagę należy również wziąć skład kosmetyku, ponieważ wiele substancji składowych powoduje więcej szkody niż pożytku. 

W konsekwencji, podczas doboru olejku do brody należy zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • Nawilżenie skóry i włosów – olejek do brody powinien przede wszystkim odpowiadać za zapewnienie nawilżenia włosom i skórze. Zazwyczaj to właśnie zbyt przesuszona skóra jest źródłem problemów z włosami, wówczas występuje większa podatność na powstawanie podrażnień i  innych chorób skórnych. Równolegle, sucha skóra powoduje utratę blasku i objętości włosa, co przekłada się na zwiększoną podatność na uszkodzenia mechaniczne. Z pewnością dobry olejek do brody pozwoli na równoczesne nawilżenie skóry i włosów, co zniweluje problem łupieżu i innych dolegliwości skórnych. 
  • Łagodzenie uczucia swędzenia – w dużej mierze za uczucie swędzenia odpowiada brak nawilżenia. Jednak rosnąca broda bardzo często potrafi skutecznie dokuczyć. Stąd też podczas wyboru olejku do brody warto zwrócić uwagę na tę właściwość, ponieważ dla wielu osób odczuwanie świądu działa zniechęcająco na starcie. 
  • Modelowanie zarostu – olejek do brody ma ułatwiać stylizację brody, a nie utrudniać. Stąd też broda po jego aplikacji powinna wyglądać lepiej niż przed. Dobry olejek powinien nadawać blask, nawilżać i ułatwiać modelowanie zarostu. Mężczyźni powinni zwracać uwagę na kwestię modelowania, ponieważ broda posiada twarde włosy, które cechują się wzrostem w różne kierunki. 
  • Niwelowanie nieprzyjemnych zapachów – włosy na brodzie są szczególnie narażone na wsiąkanie nieprzyjemnych zapachów, np. po jedzeniu lub paleniu papierosów. Szczególnie w przypadku palących mężczyzn zalecany jest wybór olejku, który oferuje przyjemny zapach, ale także zabezpiecza powierzchnię włosa przed wnikaniem innych zapachów. 
  • Zabezpieczenie włosa – zarost u mężczyzn każdego dnia jest narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W tej grupie znajdują się m.in.: pyłki, kurze, zabrudzenia występujące w powietrzu, promienie słoneczne, czy też gorące powietrze wprost z suszarki. Warto dobierać produkt, który także charakteryzuje się zdolnością do wytworzenia specjalnej struktury na włosie zapewniającej dodatkową barierę. 

Powyższe aspekty stanowią absolutną podstawę, którą muszą spełniać dobre olejki do brody. Warto próbować i testować produkty do momentu doboru najodpowiedniejszego do potrzeb danej skóry i brody. Warto również zapoznać się z asortymentem sklepu Salonowa, który posiada produkty pochodzące od uznanych producentów i cieszących się najlepszymi opiniami. Sprawdź olejki do brody w sklepie internetowym: https://salonova.pl/olejki-do-brody.

Olejek do brody: RANKING 2022

Osoby, które nie posiadają dużej wiedzy na temat substancji, które powinny znajdować się w olejkach do brody mogą z powodzeniem bazować na gotowych propozycjach pojawiających się w Internecie. Cena tych olejków bywa mocno zróżnicowana, zaczyna się już od ok. 20 zł. Choć dobór olejków do brody jest kwestią mocno indywidualną, to dokonywanie wyboru w oparciu o sprawdzoną markę znacząco ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Zazwyczaj producenci bardzo mocno pracują na swoją renomę i później dokładają wszelkich starań, aby utrzymać pozyskane zadowolenie klientów. 

Wśród polecanych olejków do brody, można przede wszystkim dostrzec poniższe marki:

  • PAN DRWAL,
  • STEAM PUNK,
  • DEPOT NO 505,
  • SCOTTISH,
  • GRAHAM HILL, 

Obserwacje wyborów klientów pozwalają stwierdzić, że powyższe marki nigdy nie zawodzą i są chętnie wybierane zarówno przez osoby początkujące jak i mężczyzn, którzy od wielu lat nie rozstają się ze swoją brodą. Z pewnością na dobrym olejku nie warto oszczędzać i próbować tych z najniższych półek cenowych, ponieważ często są to pieniądze wyrzucone w błoto, a efekt działania jest bardzo ciężko dostrzegalny. Szczególnie, że te kosmetyki mogą z powodzeniem podrażnić skórę i wywołać dodatkowe problemy. 

Materiał partnera