Zdrowy tryb życia, ćwiczenia i dieta nie zawsze gwarantują idealną sylwetkę. Predyspozycje genetyczne bywają częstą przeszkodą w uzyskaniu wymarzonej figury. Tłuszcz nie chce zniknąć z trudnych okolic, ale na szczęście są na to metody.

Okolice brzucha i talii są u wielu osób problematycznym obszarem, gdzie odkłada się tłuszcz. Diety czy ćwiczenia nie zawsze dają pożądane rezultaty. Rozwiązaniem jest odsysanie tłuszczu brzucha, czyli liposukcja.

Czym jest liposukcja?

Zabieg polega na rozbiciu i usunięciu tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów na stałe. W efekcie odessany tłuszcz nie powinien pojawić się w danym obszarze, ale niestety może zacząć się odkładać gdzieś indziej. Przykładowo, jeśli osoba po liposukcji przybierze na wadze, to tłuszcz zgromadzi się wokół miejsca, z którego został odessany. Liposukcja nie powinna być traktowana jako zamiennik odchudzania. Osoba poddająca się zabiegowi powinna podjąć działania, aby żyć zdrowo i odpowiednio się odżywiać.

Przebieg zabiegu liposukcji

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Lekarz robi drobne nacięcie i wprowadza pod skórę rurkę odsysającą tłuszcz. Zabieg może trwać od 2 do 6 godzin, a jednorazowo można odessać do 4 litrów tłuszczu.

Podczas zabiegu liposukcji

Zabieg odsysania tłuszczu z brzucha wykonują tylko profesjonalne kliniki chirurgiczne – http://www.christofferingves.pl/pl/usuwanie-tluszczu-z-brzucha

Metody zabiegu

Rozwój medycyny pozwala na wprowadzanie coraz to nowszych metod liposukcji. Jedno są mniej lub bardziej inwazyjne. Niegdyś wykorzystywano liposukcję brzucha suchą i mokrą, lecz były one dosyć niebezpieczne – odsysano także całkiem sporą ilość krwi.

Bezpieczniejszą metodą jest liposukcja typu WAL. Wykorzystuje się silny strumień wody, lecz nie niszczy on komórek tłuszczowych, dlatego można je wykorzystać do wszczepienia w inne miejsce. Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje fale dźwiękowe do rozbicia tkanki tłuszczowej. Podobną metodą jest vibroliposukcja, która używa wibracji zamiast fal dźwiękowych. Kolejną metoda wykorzystuje laser do rozbijania tkanek tłuszczowych, a następnie pozwala na odessanie tłuszczu.

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki to ciężka praca. Dzięki dostępnym zabiegom, takim jak liposukcja, można ułatwić sobie zadanie pod warunkiem, że nie zrezygnuje się ze zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania.


Materiał partnera zewnętrznego