Większość kobiet marzy o szczupłej i idealnie wysmuklonej sylwetce. Niestety niewiele z nas została obdarzona takim wyglądem przez naturę. Aby dążyć do wcięcia w talii i idealnych proporcji poddajemy się restrykcyjnym dietom oraz wymagającym ćwiczeniom. W wielu przypadkach poświęcenie przynosi oczekiwane efekty, ale u wielu kobiet- mimo podejmowanych starań- nie widać efektów. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele: od uwarunkowań genetycznych, poprzez zaburzenia hormonalne aż do przewlekłych chorób i zażywanych w związku z nimi leków. Wtedy z pomocą przychodzą wyłącznie zabiegi kosmetyczne. Które wybrać?

Kriolipoliza w walce o szczupłą sylwetkę

Skuteczność kriolipolizy można szybko zauważyć. To idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o szczupłej sylwetce, ale nie chcą katować się dietami ani intensywnymi ćwiczeniami. Jeśli chodzi o zabieg, jakim jest kriolipoliza efekty to przede wszystkim widoczne wyszczuplenie sylwetki i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Poprawie ulega też skóra, która staje się wygładzona i bardziej jędrna. Zabieg redukuje również cellulit. Pierwsze efekty widać już po wstępnym zabiegu, ale najlepsze rezultaty można osiągnąć po pełnej serii. Zabieg nie jest polecany osobom otyłym oraz z nadwagą, ponieważ nie jest w stanie usunąć nadmiernie rozbudowanej warstwy tkanki tłuszczowej. Polecany jest natomiast pacjentkom, które borykają się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonej partii ciała, ale ogólnie należą do osób raczej szczupłych. Zwykle chodzi tutaj o obszary newralgiczne, które z trudem można usunąć za pomocą klasycznych ćwiczeń lub diety (np. brzuch, uda). Ostateczne efekty widać po upływie około 2-4 miesięcy. Mogą się one utrzymać na stałe, jeśli pacjentka prowadzi zdrowy, aktywny tryb życia.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to nowoczesna i nieinwazyjna metoda miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na miejscowym i precyzyjnie wybranym schłodzeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Jak to możliwe? Otóż adipocyty, dzięki wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, są wyjątkowo mocno podatne na działanie niskich temperatur. Komórki o niewielkiej zawartości tłuszczu są natomiast o wiele bardziej bardziej odporne. Dzięki wykorzystaniu tego zjawiska kriolipoliza niszczy jedynie komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki i narządy, takie jak: skóra, mięśnie i nerwy. Lipidy po zabiegu kriolipolizy są uwalniane z komórek tłuszczowych i zgodnie z zasadami procesów metabolicznych transportowane przez układ limfatyczny. Zamrożone adipocyty są następnie stopniowo eliminowane i wydalane z organizmu. Efektem takiego zabiegu jest stopniowo malejąca grubość tkanki tluszczowej.

Kriolipoliza pozwala na stopniowe zmniejszanie obwodów w czasie od 2 do 6 tygodni

Redukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy mezoterapii igłowej? To możliwe

Innym sposobem na pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na iniekcji podskórnej. Podawany jest wówczas koktajl składników aktywnych, wśród których znajdują się między innymi: polipeptydy, kwas hialuronowy, polinukleotydy, glutation, krzemionka organiczna, aminokwasy, kofeina, witaminy, sole mineralne czy mikroelementy. Iniekcje tego typu poprawiają przede wszystkim mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy. Zadaniem wstrzykiwanych substancji jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze. Sam zabieg może wywoływać delikatny dyskomfort, a po jego zakończeniu może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry. Wszystko jednak ustępuje samoistnie. Dlaczego zabieg jest skuteczny? Dzieje się tak za sprawą precyzyjnego doboru składników aktywnych. Wpływają one przede wszystkim na przyspieszenie procesu detoksykacji, dzięki czemu redukują cellulit i zmniejszają obrzęki. Zabieg widocznie napina skórę, przez co staje się sprężysta i jędrna. Usuwa również nagromadzoną w określonych partiach ciała tkankę tłuszczową, co wpływa bezpośrednio na wymodelowanie sylwetki.

Odchudzanie to wymagający proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Skuteczną drogę na skróty stanowią natomiast bezpieczne zabiegi kosmetyczne, które przynoszą podobny efekt w krótszym czasie.


IIM