Niacynamid to pojęcie, które dla wielu osób brzmi nieco enigmatycznie. Tymczasem to nic innego jak witamina B3, która bardzo często jest składnikiem wielu preparatów kosmetycznych. Jeżeli nie znamy zalet sięgania po kosmetyki wzbogacone o niacynamid, warto się z nimi zaznajomić. Jak się bowiem okazuje, jest ich całkiem sporo. Warto także mieć świadomość tego, jakie konkretnie produkty dobrze mieć w swojej kosmetyczce.

Rozjaśnienie przebarwień, regulacja pracy gruczołów łojowych

Jak zaznaczono na wstępie, niacynamid posiada naprawdę wiele cennych właściwości. Przede wszystkim, substancja ta jest w stanie rozjaśnić przebarwienia. Mowa tu zarówno o przebarwieniach potrądzikowych, jak i o przebarwieniach powstałych na skutek zbyt długiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Na uwagę zasługuje także to, że niacynamid jest w stanie uregulować pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu możliwe staje się ograniczenie łojotoku, z którym walczą niektóre osoby. Warto także zaznaczyć, że witamina B3 jest w stanie zadziałać przeciwzapalnie. Ilość stanów zapalnych pojawiających się na naszej cerze powinna więc znacząco zmaleć. Krostki oraz zaskórniki powinny również zdecydowanie szybciej zanikać i nie pozostawiać szpecących blizn. Można również powiedzieć, że niacynamid wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, przez co staje się ona zdecydowanie odporniejsza na działanie niektórych czynników zewnętrznych. 

Jakie konkretnie kosmetyki z niacynamidem warto kupić?

W drogeriach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych znajdziemy całkiem sporo kosmetyków z dodatkiem niacynamidu. Warto jednak zwracać uwagę na to, na którym miejscu w składzie znajduje się wspomniana substancja. Im bliżej składu, tym rzecz jasna lepiej. Wśród preparatów, które są godne polecenia wymienić należy chociażby krem do twarzy oraz tonik. Ważne jest to, aby kosmetyki były dostosowane do rodzaju cery, który posiadamy. Niektórzy mogą potrzebować wyłącznie kremu na dzień, a inni także kremu na noc. Warto samodzielnie ocenić to, jakie konkretnie produkty są nam naprawdę potrzebne. Interesującym kosmetykiem może okazać się także peeling wzbogacony dodatkiem niacynamidu. Jeżeli nasza cera jest szara i tłusta, być może najlepszym wyborem będzie zakup peelingu ziarnistego. Może być to peeling drobnoziarnisty bądź gruboziarnisty. Jeśli jednak nasza cera jest wrażliwa i skłonna do podrażnień, dobrym pomysłem będzie peeling enzymatyczny. Może on mieć postać żelu bądź proszku. Proszek należy rzecz jasna rozmieszać z wodą lub z ulubionym hydrolatem. Wskazana jest na pewno cierpliwość. To, jak szybko pojawią się efekty jest bowiem kwestią indywidualną. 

Bez wątpienia można wysnuć wniosek o dużej skuteczności niacynamidu. Substancja ta słynie z naprawdę wszechstronnych właściwości. Jest w stanie rozjaśnić przebarwienia czy ograniczyć nadmierne przetłuszczanie się skóry. Wśród kosmetyków, w które warto zainwestować na pewno należy wymienić tonik, jak również krem do twarzy. Kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie kosmetyków z niacynamidem. 

AUN