Strona główna Uroda Najskuteczniejsze zabiegi usuwające tkankę tłuszczową i modelujące sylwetkę w gabinecie medycyny estetycznej

Najskuteczniejsze zabiegi usuwające tkankę tłuszczową i modelujące sylwetkę w gabinecie medycyny estetycznej

149
0
młoda szczupła kobieta z centymetrem w dłoniach
Marzenie o szczupłej sylwetce można spełnić na wiele sposobów | fot.: stock.adobe.com

Marzenie o szczupłej sylwetce można spełnić na wiele sposobów. Najskuteczniejsza jest codzienna dbałość, której podstawą jest odpowiednia dieta i ruch. To teoria i wbrew pozorom, nie zawsze możliwa do uzyskania z wielu powodów. Czynniki genetyczne, czasami choroby i ciąża, siedzący tryb życia bywają skutecznymi przeszkodami w uzyskaniu lub utrzymaniu wymarzonej figury. Ponadto, niektóre osoby mają genetyczne skłonności do odkładania się tłuszczu w określonych miejscach i mimo dbałości, ćwiczeń i masaży niektóre obszary ciała są szczególnie trudne do „zbicia” nadmiaru tkanki tłuszczowej. Tak często jest z oponką na brzuchu, udami i kolanami.

Nie oznacza to całkowitej przegranej w walce o wymarzoną sylwetkę, ponieważ w sukurs mogą przyjść zdobycze medycyny estetycznej.

Lista top – zabiegów wyszczuplających

Największym powodzeniem cieszą się cztery rodzaje zabiegów, z których każdy opiera się na innym mechanizmie działania oraz wykorzystuje inne techniki likwidowania niechcianego tłuszczu.

Ujędrnia i wyszczupla

Endermologia – specjalny rodzaj masażu podciśnieniowego, który rozbija komórki tłuszczowe w głębokich warstwach skóry. Pacjentka (klientka) musi założyć na siebie specjalny, ściśle przylegający do skóry kombinezon, a dwa specjalne wałki wsysają i wysysają kolejne obszary masowanej skóry. Rozbijane w ten sposób komórki tłuszczowe szybko się metabolizują, ciało jest smuklejsze, a cellulit znika całkowicie. Zabieg jest średnio bolesny, lecz skuteczność osiąga się przy około 15-20 wizytach w gabinecie.

Wypłukuje tłuszcz

Kriolipoliza – połączenie masażu próżniowego, drenażu limfatycznego  z wychładzaniem skóry. Komórki tłuszczowe ulegają zamrożeniu i wydaleniu wskutek procesów metabolicznych. Zabieg jest raczej komfortowy. Nadaje się do miejscowego usuwania tkanki tłuszczowej, np. z ud, ramion, brzucha. Mogą pozostawiać przemijające siniaki i lekkie opuchnięcia, które na szczęście szybko znikają. Zabieg na ogół należy powtórzyć co kilka miesięcy.

Rozpuszczanie tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna. W przypadku lipolizy iniekcyjnej za pomocą zastrzyków ze specjalnymi środkami pod skórę wstrzykuje się specjalne preparaty, które rozpuszczają komórki tłuszczowe. Wyciąg z soi (fosfatydylocholina) oraz żółciowa sól (deoksycholat) rozpuszczają komórki tłuszczowe, które metabolizowane są w wątrobie. Skóra się obkurcza. Po zabiegu pozostaje zaczerwienienie, opuchnięcie oraz lekki dyskomfort. Wszystkie objawy znikają po około 2 tygodniach. Powtarzalność zabiegu zależy od miejsca terapii. Zazwyczaj jest od jednego – dwóch co 2-3 tygodnie (wałki tłuszczowe pod oczami) do kilku-kilkunastu na brzuchu.

Odsysanie tłuszczu

Liposukcja – najpoważniejszy i inwazyjny zabieg, usuwający tkankę tłuszczową. Wykonuje się w nieczuleniu ogólnym. Polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnej kaniuli, którą zbiera się (odsysa) zalegający tłuszcz. Jednorazowo można odessać nawet 3- 4 litry tłuszczu. Ze względu na wysoką inwazyjność, po zabiegu należy przejść rekonwalescencję, używać specjalną bieliznę uciskową oraz stosować dietę. Cena 1 zabiegu może kosztować nawet kilka tysięcy złotych (w zależności od obszaru ciała).

Każdy rodzaj zabiegu warto wykonać w dobrym gabinecie medycyny estetycznej. Należy też pamiętać oraz zapytać o wszelkie przeciwwskazania, a także o późniejsze wymagania i zalecenia. Bez względu na rodzaj zabiegu, nie należy zapominać o odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej, by zabiegi były jak najrzadszą koniecznością.

DKO