Zabiegi kosmetyczne i korzystanie z różnego rodzaju gabinetów medycyny estetycznej stało się niezwykle popularne. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu każdy chce zachować młodość i dobry wygląd jak najdłużej. Aby właśnie tak się stało, niezbędne jest korzystanie z zabiegów i odpowiednich kosmetyków, które używane są przez doświadczonych kosmetologów. Tylko połączenie tych trzech kwestii daje nam gwarancję uzyskania satysfakcjonującego efektu końcowego.

Na jakie zabiegi kosmetyczne warto się zdecydować?

W tej chwili wybór jest naprawdę ogromny. To właśnie dlatego każdy znajdzie dla siebie dokładnie to, czego potrzebuje. Zabiegi mogą być stosowane na skórę całego ciała, twarz lub rejony owłosione. Warto dobierać je wedle swojego zapotrzebowania po dokładnej konsultacji z kosmetologiem.

Mezoterapia igłowa

Niemniej jednak, z całą pewnością jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych jest mezoterapia mikroigłowa. Zabieg ten to jedna z niechirurgicznych metod rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. W trakcie zabiegu dostarczone zostają skoncentrowane składniki odżywcze z ominięciem bariery naskórka. Sekretem powodzenia zabiegu są setki niewielkich mikrokanalików, które pozostają otwarte przez krótki czas potrzebny do wprowadzenia wybranego preparatu. To doskonały zabieg rewitalizujący polecany dla osób z cerą wymagającą nawilżenia i odżywienia, z objawami starzenia, przebarwieniami słonecznymi i potrądzikowymi czy płytkimi bliznami. Sprawdzi się także jednorazowo jako zabieg poprawiający kondycję skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest rodzajem peelingu mechanicznego. Do jej przeprowadzenia używa się głowicy z mikrokryształkami diamentu, która złuszcza martwy naskórek warstwa po warstwie aż do przejścia do oczekiwanego poziomu. Odpowiednio przeprowadzony zabieg daje efekt wygładzenia nierówności skóry, spłycenia blizn, rozjaśnienia lub likwidacji przebarwień, spłycenia zmarszczek oraz wyeliminowania zmian trądzikowych, łojotoku i zaskórników. Skóra staje się gładsza, bardziej napięta, elastyczna, następuje wyraźna poprawa i wyrównanie jej kolorytu.Często wykonywana jest na szyi lub ramionach. Zależy, gdzie występuje konkretny problem. Przede wszystkim mikrodermabrazja pomaga oczyścić skórę, a więc polecana jest szczególnie osobom, które mają problemy z zaskórnikami i trądzikiem. Widoczne rezultaty można zanotować już nawet po jednym zabiegu, choć oczywiście polecane jest, aby wykonać całą serię takich zabiegów. Dzięki temu wszystkie kosmetyki będą o wiele lepiej przyswajalne i w większym stopniu będą odżywiać skórę.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej polecanych zabiegów spowalniających procesy starzenia się skóry. Polega na wprowadzenie tzw. depozytów preparatu – przy pomocy igły i strzykawki. Można wykonać ją na twarzy lub na skórze głowy albo – zależnie od potrzeb – w miejscach objętych na przykład cellulitem. Pozwala ona odżywić skórę, co motywuje ją do szybszej regeneracji. Produkt odżywczy, w tym przypadku koktajle witaminowe, podawane są bezpośrednio pod skórę, dzięki czemu od razu są przyswajane i zaczynają działać we właściwych warstwach.  Iniekcje tego typu poprawiają przede wszystkim mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy. Zależnie od użytego preparatu możemy uzyskać efekt liftingu, odświeżenia skóry, wygładzenia drobnych zmarszczek czy głębokiego nawilżenia. Specjalne koktajle używane do iniekcji na powierzchni owłosionej skóry głowy przyspieszają wzrost włosów.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (zwane także wampirzym liftingiem lub mezoterapią osoczem) jest zabiegiem z wykorzystaniem w pełni biokompatybilnego preparatu otrzymywanego z własnej krwi. Na początku krew zostaje pobrana od klientki (podobnie jak podczas pobierania krwi do rutynowych badań), a następnie odwirowana. Podczas wirowania oddziela się osocze i płytki krwi od pozostałych (cięższych) elementów morfotycznych.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykorzystuje czynniki wzrostu o niesamowitym działaniu. Stymulują fibroblasty i komórki macierzyste do produkcji kolagenu i elastyny, ale także odpowiadają za lepsze jakościowo połączenia międzykomórkowe i poprawę mikrokrążenia. Co ważne, preparat pobrany z własnego organizmu minimalizuje możliwości wywołania alergii.

Ten idealny zabieg odmładzający, rewitalizujący i odświeżający przez długi czas był dostępny jedynie dla gwiazd i celebrytek oraz osób o najwyższym statusie materialnym. Wraz z upowszechnieniem się medycyny estetycznej niemal każda z nas może wypróbować jego dobroczynne działanie.

Kiedy zdecydować się na zabiegi kosmetyczne?

Wiele osób zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas na to, aby zapisać się na specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. Z całą pewnością warto korzystać z nich regularnie. Tylko wtedy będzie można zobaczyć rezultaty. Pamiętajmy, że niektóre z nich możemy stosować prewencyjnie w celu utrzymania świeżości i jędrności skóry, a zatem nie musimy czekać na widoczne oznaki starzenia. Mimo, że większość tych zabiegów jest w stanie spowolnić lub nawet zminimalizować pierwsze oznaki starzenia się skóry, w przypadku współczesnej medycyny estetycznej lepiej postawić na prewencję. Oczywiście nawet zabiegi odświeżające powinny być odpowiednio dobrane. Tylko w takiej sytuacji przyniosą one oczekiwane efekty, które utrzymają się przez dłuższy czas. Dlatego korzystajmy ze sprawdzonych placówek zatrudniających wykwalifikowany personel pracujący na sprawnych i nowoczesnych urządzeniach.

W tej chwili na rynku dostępnych jest wiele zabiegów kosmetycznych, które w znaczącym stopniu wpływają na skórę i dogłębnie ją odżywiają. Ważne jest, aby w porozumieniu z fachowcem dobrać odpowiedni zabieg do swoich potrzeb. Tylko w takim przypadku możliwe będzie zauważenie efektów. Najczęściej zabiegi muszą być powtarzane. Ich ilość określi natomiast specjalista, który je wykonuje. Pamiętajmy, że obecnie kosmetologia stawia na subtelne efekty z zachowaniem naturalnych rysów twarzy i dogłębną pielęgnację, która podkreśli nasze atuty zamiast zamieniać twarz w maskę.

MSZ/DOP