Zdecydowanej większości z nas zależy na atrakcyjnym wyglądzie włosów. Nie ma się temu co dziwić, gdyż czujemy się wówczas pewniej siebie. Aby jednak nasze kosmyki były gęste i pełne zdrowego blasku, należy odpowiednio o nie zadbać. Warto korzystać z wiedzy tak zwanych włosomaniaczek, które chętnie dzielą się swoimi wskazówkami na blogach. W tym artykule omówiono najskuteczniejsze patenty na to, aby nasze włosy prezentowały się lepiej. 

Regularnie wykonuj zabieg olejowania

Nie ulega wątpliwości, że jednym z hitów w pielęgnacji włosów jest ich olejowanie. Zabieg olejowania możemy przeprowadzić samodzielnie, ale trzeba pamiętać o doborze odpowiedniego oleju. Aby móc przystąpić do wyboru oleju, trzeba jednak poznać porowatość swoich kosmyków. W przypadku niskiej porowatości włosów, sprawdzić może się olej kokosowy lub palmowy. Jeśli jednak mamy włosy o średniej lub wysokiej porowatości, zainwestować należy w olej z nasion brokułu, olej lniany czy z marakui. Kluczowe jest także odpowiednie wykonanie zabiegu. Zanim zaaplikujemy na kosmyki olej, należy je rozczesać. Następnym etapem może być zwilżenie włosów hydrolatem lub zwykłą wodą. Jest to opcjonalne, ale wilgotne włosy lepiej chłoną olej, więc dobrze byłoby nie pomijać tego kroku. Ważne jest również to, aby nie nakładać dużej ilości oleju na włosy. Mają one sprawiać wrażenie lekko wilgotnych, ale olej w żadnym razie nie może z nich kapać. Istotne jest także to, aby olej był trzymany na włosach przez minimum godzinę. Po tym czasie należy umyć włosy tak jak zwykle. Zabieg olejowania warto powtarzać tak często, jak potrzebują nasze włosy. W przypadku kosmyków o wysokiej porowatości, warto wykonywać go przed każdym myciem. 

Masz suche włosy? Myj je odżywką!

Doskonałym patentem dla osób posiadających suche włosy lub włosy o wysokiej porowatości będzie mycie ich przy pomocy odżywki. Wiele osób sceptycznie podchodzi do tej metody. Mimo to, warto ją wypróbować. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że nie każda odżywka nada się do oczyszczania skóry głowy. Powinna mieć ona dość wysoko w składzie substancje myjące. Warto więc czytać etykiety. Jeśli jednak mamy problem z samodzielnym wyborem odpowiedniej odżywki, można kupić jedną z konkretnych odżywek polecanych przez włosomaniaczki na blogach. Jak umyć włosy, gdy posiadamy już odpowiedni produkt? Na początek należy oczywiście je zwilżyć. Następnie, niewielką porcję odżywki należy spienić w dłoniach i masować nią skalp przez kilka minut. Odżywka nie będzie pienić się tak mocno jak szampon i trzeba mieć tego świadomość. Kolejnym etapem jest umycie przy pomocy odżywki włosów. Należy masować je, podobnie jak skórę głowy, przez kilka minut. Odżywkę należy starannie spłukać zarówno ze skalpu jak i z naszych kosmyków. Warto mieć świadomość tego, że przez pierwszy miesiąc stosowania takiej metody mycia włosów, mogą się one nieco przetłuszczać. Szybko jednak przyzwyczają się do tego sposobu pielęgnacji i odwdzięczą nam się atrakcyjnym wyglądem. 

Sposobów na zadbane włosy jest całe mnóstwo, ale do najpopularniejszych z całą pewnością należą olejowanie włosów oraz mycie ich odżywką. Pierwsza z metod sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju kosmyków. Druga ma zaś szansę pomóc osobom posiadającym suche włosy. Aby móc cieszyć się dobroczynnym wpływem obu metod na nasze włosy, należy pamiętać o systematyczności. 

AUN