Strona główna Uroda Najbardziej banalne pomysły na tatuaż

Najbardziej banalne pomysły na tatuaż

1249
0
blondynka z tatuażem na żebrach
Jeszcze nigdy w historii tak wiele osób nie decydowało się na tatuaż | fot.: stock.adobe.com

Sztuka tatuowania przechodzi obecnie swój najlepszy okres. Jeszcze nigdy w historii tak wiele osób nie decydowało się na tatuaż. Jak z każdą inną dziedziną, tak i pomysły na tatuaż możemy podzielić na te genialne, jak i te banalne. Banalność tatuażu wynika najczęściej z jego popularności. Jeżeli dany wzór jest bardzo lubiany, to szybko przestaje być czymś unikatowym. Oczywiście, każdy ma prawo wytatuować sobie, co tylko zechce, ale jeżeli po głowie chodzi Ci jakiś tatuaż z poniższej listy, może lepiej zastanów się dwa razy.

Znak nieskończoności

Klasyk nad klasyki, bardzo często występuje w towarzystwie pióra lub nut. Symbol ten wygląda jak przekręcona cyfra 8. Zdecydowanie większość osób, które decydują się na ten tatuaż to kobiety. Internet jest pełen inspiracji starających się nieco odświeżyć ten motyw, niestety był on tatuowany już chyba na każdy możliwy sposób.

Znak nieskończoności tatuaż wzór
Znak nieskończoności, czyli klasyk nad klasyki | fot.: stock.adobe.com

Sam tatuaż oczywiście może być bardzo ładny, jednocześnie osoby decydujące się na taki wzór często mają bardzo wyraźny powód, dla którego wybrały właśnie taki motyw. Może chodzić o zaklęcie w nim ponadczasowej miłości, piękna, pamięci, czegokolwiek co jest ważne dla danej osoby. Niestety z racji jego popularności, nieważne jak ładny byłby tatuaż, jaka historia by za nim stała, często będzie wydawał się po prostu banalny.

znak nieskończoności rybki syjamskie
Sam tatuaż oczywiście może być bardzo ładny, zwłaszcza jeśli umieścimy go w ramach ciekawego wzoru | fot.: stock.adobe.com

Łacińskie sentencje, cytaty

Kategoria ta jest dość szeroka. Łacińskie sentencje były bardzo popularne, obecnie raczej jest ich mniej, co nie zmienia faktu, że często jest to wciąż kompletny brak kreatywności. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na tatuaż, często decyduje się właśnie na jakieś wzniośle brzmiące zdanie, które ma podkreślić jego poglądy oraz inteligencję. Szkoda tylko, że przeważająca większość tych sentencji to powszechni znane i powtarzane po stokroć panta rhei, memento mori albo wypaczenie interpretowane semper fidelis.

dziewczyna z tatuażem sentencją
Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na tatuaż, często decyduje się właśnie na jakieś wzniośle brzmiące zdanie | fot.: stock.adobe.com

W przypadku cytatów zdecydowanie przewodzą słowa popularnych piosenek, które wierni fani i fanki tatuują sobie ku czci i pamięci artysty. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jeżeli posiadasz taki tatuaż i jesteś z niego zadowolony. Gorzej, jeżeli zauroczenie przeminie i trzeba będzie zakryć tatuaż innym.

Motywy róży oraz wilka

Te dwa motywy są chyba najczęściej tatuowanymi wzorami ze wszystkich możliwych. Oczywiście róża częściej gości u kobiet, natomiast wilk u mężczyzn, chociaż to nie jest reguła. Motywy te mają za zadanie podkreślić poszczególne cechy danej osoby, jak delikatność oraz dzikość. No i wilk koniecznie musi występować w scenerii lasu dla podkreślenia artyzmu. Tym, co łączy te tatuaże, jest to, że są to dość trudne wzór, z róży bardzo łatwo może zrobić się kapusta, a wilk może nie przypominać siebie, a raczej jakieś zabawne zwierzę.

róża projekt tatuażu
Róża może bardzo łatwo zamienić się w kapustę | fot.: stock.adobe.com

 

Róże sprawdzą się w ciekawych kompozycjach, które jednak wymagają wytatuowania większej części ciała niż w przypadku subtelnego kwiatuszka. Niezmiennie motyw róży jest popularny wśród fanów Depeche Mode (ale to już konkretny, jedyny w swoim rodzaju model róży) oraz u osób noszących to imię. Niestety róża jest bardzo oklepanym motywem.

róża tatuaż kompozycja na biodrze
Róże sprawdzą się w ciekawych kompozycjach, ale róże i motylki mogą wyglądać niestety nieco tandetnie | fot.: stock.adobe.com

Tatuaże są sprawą bardzo indywidualną. Każdy z nas ma prawo tatuować sobie, co tylko zechce. I jeżeli wzór, który Tobie się podoba, zaliczany jest do tych banalnych, nie przejmuj się tym. I tak go sobie zrób, bo w końcu robisz to dla siebie. To Ty codziennie będziesz się budzić i zasypiać z tym tatuażem.

projekt tatuaż wilk
Tatuaż z wilkiem wymaga dziś pewnej pomysłowości i doskonałego warsztatu tatuażysty | fot.: stock.adobe.com

Warto jednak spróbować nieco uatrakcyjnić te motywy, wybrać tatuażystę z ciekawym stylem lub dodać coś, co sprawi, że teoretycznie banalny pomysł na tatuaż stanie się zapierającym dech w piersiach dziełem sztuki. Jak wszędzie – nie warto iść tu na łatwiznę. W końcu tatuaż zostanie z nami na długo.

ŁDY