Wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych nie powinno zabierać panom więcej niż kilka minut rano i wieczorem. A efekty dbania o siebie będą przekraczały najśmielsze oczekiwania! Dobry nawilżający krem dla mężczyzn to nie jedyny kosmetyk, który powinien zagościć na stałe na męskiej umywalce!

Mycie twarzy i usuwanie zarostu

Golenie jest dla wielu panów jedną z czynności, którą robią bez narzekania, gdyż mają do wyboru to, albo chodzić z długą brodą. Dobrze jest jednak robić to z głową. Golenie powinno się odbywać z użyciem dobrej jakości pianki lub żelu do golenia oraz ostrej, dobrej klasy maszynki – jednorazowej lub elektrycznej. Porządne zmiękczenie zarostu i dokładne ogolenie bez wielokrotnych powtórzeń pozwolą zapobiec zacięciom i podrażnieniom skóry. Woda po goleniu ma za zadanie zdezynfekować skórę i ewentualne drobne podrażnienia naskórka, zapobiegając krostom. Każdego dnia mężczyzna obowiązkowo powinien myć swoją twarz – rano, by ją odświeżyć i przygotować na zabiegi pielęgnacyjne, i wieczorem, by dać jej odpocząć. Żel do oczyszczania twarzy i akcesoria do golenia to zatem absolutna konieczność w męskiej kosmetyczce.

Opcjonalne zabiegi raz na jakiś czas

Panowie powinni pomyśleć o zafundowaniu sobie raz na jakiś czas peelingu – koniecznie przed, a nie po goleniu. Pomoże on usunąć martwy naskórek i przygotuje skórę na nawilżający krem dla mężczyzn. Taki peeling warto wykonywać przynajmniej raz w tygodniu – w domu lub u kosmetyczki. Oprócz tego dobrze jest czasem zafundować sobie maskę na twarz, po peelingu, o właściwościach dobranych do potrzeb cery. Okazjonalnie, na przykład raz w miesiącu, mężczyzna powinien sprawić sobie jakiś zabieg pielęgnacyjny twarzy, na przykład peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję czy inny, który wzmocni skórę, poprawi jej koloryt i jędrność.

Nawilżający krem dla mężczyzn – obowiązek każdego dnia!

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy rano i wieczorem należy wklepać w nią nawilżający krem dla mężczyzn. Dobrym wyborem może być też zastosowanie specjalnego kremu pod oczy, który poprawi krążenie pod oczami, zlikwiduje cienie i obrzęki, a także wzmocni skórę, czyniąc ją mniej podatną na kurze łapki. Wysokiej jakości krem ma przede wszystkim nawilżać, ale też musi być dopasowany do rodzaju cery i jej indywidualnych potrzeb. Warto więc sięgać po kosmetyki z górnej półki, od renomowanych marek. To zdecydowanie garść produktów, które pozwolą mężczyźnie czuć się atrakcyjniejszym każdego dnia i wolniej ulegać procesom starzenia skóry!


Materiał partnera zewnętrznego