Wiele osób pragnie zatrzymać młodość na dłużej. Nie da się jednak ukryć, że zazwyczaj dotyczy to przedstawicielek płci pięknej. Na szczęście, istnieją skuteczne metody pozwalające na spowolnienie naturalnych procesów starzenia się skóry. Dobrze byłoby więc je poznać i dowiedzieć się czegoś na ich temat. Wówczas będziemy mogli zdecydować o tym, które z nich chcemy wykorzystać. 

Masaż twarzy wałkiem jadeitowym

Masaż twarzy przy pomocy wałka jadeitowego cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem. Uwagę wzbudzać mogą już same wałki z jadeitu, które cieszą oko atrakcyjnym wyglądem. Jak jednak taki masaż wykonać, aby miał szansę okazać się skuteczny? Na szczęście nie jest to takie trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Na początek zaleca się oczywiście zakup dobrego jakościowo przyrządu. Można znaleźć go w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Warto wybrać sobie stałą porę dnia, w której będziemy wykonywać masaż. Twarz należy masować rollerem od środka na zewnątrz. Niesamowicie ważne jest jednak to, aby taki masaż wykonywany był tylko w jedną stronę. Najlepiej byłoby zdecydować się na taki domowy zabieg raz na parę dni. Powinien trwać on kilka minut. Wałek jadeitowy może zostać schłodzony w lodówce, ale nie jest to oczywiście konieczne. Regularne wykonywanie masażu twarzy przy pomocy wałka jadeitowego pomoże wygładzić skórę, jak również zniweluje opuchliznę w okolicy oczu. 

Joga twarzy

Kolejnym tradycyjnym oraz skutecznym sposobem na młodość jest joga twarzy. Dzięki niej możliwe będzie spowolnienie procesu powstawania zmarszczek oraz wygładzenie tych, które nie zdążyły się jeszcze utrwalić. Na jogę twarzy wystarczy poświęcać około 5 minut dwa razy dziennie. Wiele osób nie wie jednak, w jaki sposób zacząć swoją przygodę z tą metodą odmładzania twarzy. Na początek warto wykonywać parę prostych ćwiczeń takich jak na przykład naciąganie kącików ust palcami, otwieranie ust na maksymalną szerokość czy napełnianie policzków powietrzem oraz późniejsze oklepywanie ich opuszkami palców. Jogę twarzy można wykonywać zarówno o poranku, jak i wieczorem. Można zdecydować się na nią także w środku dnia. Bardzo ważne jest jednak to, aby skóra twarzy pozostawała oczyszczona przez cały czas trwania ćwiczeń. Dzięki jodze twarzy można nie tylko poprawić swój wygląd zewnętrzny, ale również i samopoczucie. Staniemy się bardziej zrelaksowani i uspokojeni. Jeżeli ćwiczenia dla początkujących przestaną dawać nam satysfakcję i zechcemy czegoś więcej, warto udać się na specjalistyczny kurs jogi twarzy. Może być to kurs prowadzony stacjonarnie bądź internetowo. Wszystko zależy od naszych osobistych upodobań. 

Troska o higienę snu

Jeżeli chcemy zatrzymać młodość na dłużej, musimy również zadbać o higienę snu. W przeciwnym bowiem razie, narażamy się na worki pod oczami, jak również na uciążliwe cienie. Ważne jest nie tylko to, aby spać minimum 7 czy 8 godzin dziennie. Nie mniej istotna jest właściwa pora zasypiania. Wydaje się, że najlepiej będzie kłaść się do łóżka przed 23. Starajmy się o to, aby sypialnia była zawsze przewietrzona przed snem. Powinno być to także pomieszczenie odpowiednio zaciemnione. Jeśli przeszkadza nam blask świecącego księżyca bądź lamp ulicznych, zdecydujmy się na zasłonięcie oczu jedwabną opaską. Bardzo dobrym pomysłem może okazać się również spanie na poduszce w jedwabnej poszewce. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jedwab jest materiałem naturalnym i niezwykle delikatnym dla naszej cery. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością ręcznego prania takiej poszewki. 

Tradycyjnych sposobów na zatrzymanie młodości na dłużej jest całkiem sporo. Wśród tych najpopularniejszych i najbardziej godnych uwagi wyróżnić trzeba między innymi masaż twarzy wałkiem jadeitowym, jak również jogę twarzy. Bardzo pomocna może okazać się także dbałość o higienę snu. Aby wymienione metody mogły zadziałać, konieczna jest cierpliwość oraz oczywiście systematyczność. Efekty nie pojawią się od razu, a dopiero po paru tygodniach bądź miesiącach. Nie należy się więc poddawać. 

AUN