Strona główna Uroda Masaż dobry na wszystko. Zobacz, jak wiele korzyści może przynieść Ci endermologia!

Masaż dobry na wszystko. Zobacz, jak wiele korzyści może przynieść Ci endermologia!

331
0
Efekty endermologii
Endermologia to rodzaj mechanicznego masażu podciśnieniowego, kontrolowanego przez precyzyjne oprogramowanie komputerowe. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Masaż znajduje szerokie zastosowanie zarówno w dziedzinie rehabilitacji i ortopedii, jak i kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Różnorodność form wykonywania masażu sprawia, że jest to technika, która pozwala zmniejszyć nie tylko nasze dolegliwości bólowe czy napięcie mięśni, lecz także wymodelować sylwetkę i zredukować cellulit. Tradycyjne formy masażu relaksacyjno-wyszczuplającego coraz częściej zastępuje nowoczesny zabieg endermologii – masaż podciśnieniowy wykonywany z ogromną siłą nacisku, który pozwala osiągnąć dużo lepsze efekty niż zwykły masaż dłońmi czy np. bańkami chińskimi.

Jak wiele może masaż?

Masaż warto traktować przede wszystkim jako technikę wspomagającą tradycyjne metody odchudzania – to znaczy dietę i aktywność fizyczną. Profesjonalny drenaż limfatyczny pomoże nam pozbyć się nadmiaru tłuszczu z miejsc opornych na odchudzanie i doprowadzi do rozbicia złogów tkanki tłuszczowej, które odpowiadają za powstawanie cellulitu. Masaż poprawia metabolizm w obrębie masowanych tkanek i sprzyja polepszeniu krążenia krwi oraz limfy. Efektem regularnie wykonywanych masaży jest wymodelowana sylwetka, redukcja obrzęków, większa elastyczność skóry, a nawet eliminacja toksyn z organizmu. Zmiany w wyglądzie oraz ogólnym samopoczuciu zauważalne są już po kilku zabiegach.

Na czym polega endermologia?

Endermologia to rodzaj mechanicznego masażu podciśnieniowego, kontrolowanego przez precyzyjne oprogramowanie komputerowe, co pozwala jeszcze skuteczniej walczyć z niedoskonałościami naszego ciała. Terapeuta wykonujący zabieg, prowadząc głowicę urządzenia po ciele, powoduje powstawanie fałd skórnych pod wpływem podciśnienia. Podczas zabiegu skóra jest rolowana i mocno uciskana, co pozwala pobudzać krążenie i metabolizm, stymulować skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Dzięki takiemu pobudzeniu nasz organizm jest w stanie szybciej i efektywniej usuwać nadmiar tłuszczu oraz toksyn.

Alliance LPG Endermologie – urządzenie, które może jeszcze więcej

W gabinetach medycyny estetycznej możemy spotkać się z wieloma systemami służącymi do przeprowadzania zabiegów endermologii. Na szczególną uwagę zasługuje jednak urządzenie Alliance od firmy LPG Endermologie, które swoją premierę w Polsce miało w warszawskiej Klinice Miracki – klinice, która specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu modelowania sylwetki. Alliance jest najnowocześniejszym i zaawansowanym technologicznie urządzeniem endermologicznym, które charakteryzje się zupełnie nową głowicą integrującą działanie wyszczuplające, ujędrniające i antycellulitowe w jednym ,,przejściu”. Pacjentki Kliniki Miracki, które zdecydowały się na endermologię właśnie tym urządzeniem, zauważyły widoczną poprawę wyglądu skóry i sylwetki zaledwie po trzech zabiegach. System Alliance od innych urządzeń masujących odróżnia także innowacyjny sposób dystrybucji przerywanej fali podciśnieniowej, co sprawia, że zabieg jest jeszcze przyjemniejszy i bardziej relaksujący dla Pacjenta.

Modelowanie sylwetki z endermologią – efekty

Endermologia jest doskonałym sposobem na kompleksową poprawę wyglądu naszego ciała. Dzięki zabiegowi możemy w bardzo łatwy sposób pozbyć się cellulitu i obrzęków, a także usunąć zalegającą i trudną do zrzucenia tkankę tłuszczową na brzuchu, biodrach, udach czy ramionach. Zabieg endermologii pozwala też uporać się z nadmiarem skóry po odchudzaniu, a także wspomaga działanie innych metod wyszczuplających, np. liposukcji. Bardzo ważnym, choć nie kluczowym efektem zabiegu, jest oczyszczenie organizmu z nadmiaru toksyn, co może dodatkowo poprawić samopoczucie Pacjenta.

Więcej informacji na temat endermologii znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/


Materiał partnera zewnętrznego