Makijaż to codzienna rutyna wielu pań. Malujemy się do szkoły, do pracy czy przed wyjściem na randkę. Każdy z tych makijażów różni się detalami oraz w każdym z nich ciągle zmieniają się trendy. Mimo że na co dzień tego nie zauważamy – patrząc na stare zdjęcia widać, jak bardzo trendy w makijażu zmieniają się na przestrzeni lat. Jakie zmiany nastąpią w 2022? Jakie makijaże będą modne, a o których zaczniemy powoli zapominać? Sprawdźmy!

Jak będziemy malować się w 2022?

Na co dzień większość pań wybiera makijaże stonowane. Kolory na oczach to najczęściej beż. Kolory nude będą modne nadal w świecie ubrań, jednak na palecie kolorów, których używać będziemy w makijażu, zaczną pojawiać się kolory! Wraz z nadejściem wiosny świat staje się kolorowy – niech takie same będą nasze makijaże! Makijażyści tęsknią za kolorami, które coraz częściej pojawiają się na wybiegach. Poza kolorami na naszych twarzach zagości także błysk. I to nie dzięki rozświetlaczowi! Wszelkie przyklejane ozdoby, metaliczne i brokatowe cienei – mówimy im 3 razy TAK!

Trendy w makijażu w 2022 roku

W ostatnich sezonach zakochałyśmy się w naturalności. Coraz więcej kobiet zaczynało się przekonywać do makijażu, który wyglądał w zasadzie jak jego brak. Ten trend okazał się świetnym krokiem do pokazania kobietom, że nasze piękno nie jest przez makijaż tworzone, a jedynie podkreślane. Naturalność pozostanie na topie, jednak makijaż zostanie nieco „podkręcony” Czerwona szminka nigdy nie przestała być kochana przez kobiety – jest wprost symbolem kobiecości. W 2022 roku nadal będzie królować, a raczej dosadnie nam o sobie przypomni. W połączeniu z bardzo ciekawym efektem „mokrej” skóry, który upodobali sobie najpopularniejsi makijażyści, będzie jeszcze lepiej podkreślać naszą kobiecą zmysłowość. 

Będziemy przyciągać spojrzenia…

… dzięki makijażowi oka. Kobiety albo kochają kreski i nie rezygnują z nich przy żadnym makijażu, albo stronią od nich za każdym razem. Nie każda z nas umie je rysować, ponieważ to jedna z trudniejszych czynności podczas malowania się. Jednak w tym roku do nauczenia się tego będą motywować zdjęcia z wybiegów, gdzie kreski na oczach to prawdziwe mistrzostwo świata. Geometryczne wzory, całkowita optyczna zmiana kształtu oka, uwydatnienie linii rzęs czy nawet dorysowanie ich na dolnej powiece za pomocą eyelinera – oto, co będzie modne w makijażu oka w 2022 roku. W związku z pojawieniem się w trendach kolorów nasze kreski na oczach także mogą być tęczowe! Dzięki temu elementowi makijażu możemy naprawdę pokazać swoją artystyczną duszę. Kreska nie będzie już tylko optycznym podniesieniem oka, czy stworzeniem seksownego „kociego spojrzenia”. Eyeliner będzie teraz narzędziem do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki! 

Jak da się zauważyć – w tym roku będą królować różnego rodzaju wzory. Wraz z nimi doświadczymy prawdziwej eksplozji kolorów! Ten rok będzie dla makijażu bardzo charakterystyczny – być może przełomowy? Nie bójmy się eksperymentować i wyrażać siebie – to zawsze było, i będzie na topie. 

KKL