Wyraźnie zaakcentowane brwi to podstawa dobrze wykonanego makijażu – czy to dziennego, czy wieczorowego. To one stanowią ramę dla twarzy i przyciągają uwagę. Wiesz o tym, ale… Twoje włoski pozostawiają wiele do życzenia? Mierzysz się z cienkimi i przerzedzonymi brwiami, więc zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego. Czy to rozwiązanie lepsze niż np. cienie do brwi? I co najważniejsze: czy to zabieg dla każdego? Wyjaśniamy!

Co to jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi to zabieg, który ma na celu nadanie brwiom wyrazistości i perfekcyjnego kształtu na kilka lat. Przypomina nieco wykonanie tatuażu, ponieważ linergistka wprowadza pod skórę pigment, stosując do tego cieniutką igłę. Oczywiście nie wnika ona tak głęboko, jak przy tatuowaniu, bo tylko na ok. 0,3-0,5 mm. W efekcie brwi są trwale wypełnione, a rezultat utrzymuje się przez ok. 1,5-2 lata, w zależności od indywidualnych uwarunkowań.

Jak zatem widzisz, makijaż permanentny ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala osiągnąć długotrwały efekt i zyskać pewność, że brwi będą wyglądały dobrze także po zmyciu makijażu. Nie jest to jednak zabieg „idealny” i pozbawiony wad. Decydując się na niego, musisz liczyć się z:

  • dość wysokim kosztem wykonania – to minimum kilkaset złotych, a często znacznie więcej, zwłaszcza jeśli wybierasz się do doświadczonej i cenionej linergistki,
  • bólem podczas jego wykonywania – to, czy i w jakim stopniu będziesz go odczuwać, jest oczywiście uzależnione od Twojej indywidualnej tolerancji,
  • koniecznością odświeżania zabiegu mniej więcej raz w roku, co będzie się wiązało z dodatkowym kosztem – w przeciwnym razie pigment zacznie blednąć i wyglądać mało estetycznie, aż w końcu zupełnie zniknie.

Trzeba też pamiętać, że zabieg musi wykonać naprawdę doświadczona specjalistka. W innym przypadku efekt może być karykaturalny lub po prostu niezgodny z Twoimi oczekiwaniami, a – przypomnijmy – pigment „przetrwa” na twarzy przez ok. 2 lat!

Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny jest dość inwazyjnym zabiegiem, a po jego wykonaniu musisz się liczyć z tym, że przez pewien czas skóra będzie się goiła. Trzeba też mieć świadomość, że nie każdy może z niego skorzystać. Przeciwwskazaniami są np.:

  • okres ciąży i laktacji,
  • obecność stanów zapalnych na skórze,
  • choroby przewlekłe, np. cukrzyca,
  • przyjmowanie określonych leków, np. sterydowych, przeciwzakrzepowych, antydepresyjnych czy antybiotyków,
  • choroby siatkówki i rogówki oka.

Dlatego, zanim zdecydujesz się na zabieg, skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym, a także szczerze odpowiedz na pytania linergistki.

A może cienie do brwi?

Nie jesteś jeszcze gotowa na makijaż permanentny brwi? A może z jakiegoś powodu nie chcesz mu się poddawać? To nie jedyny sposób na to, aby nadać wyrazistą oprawę oczom! Możesz wystylizować brwi przy pomocy kosmetyków kolorowych. Jeśli wybierzesz odpowiednie, praca nad ich wykonturowaniem nie zajmie dużo czasu, a efekt będzie się prezentował naturalnie.

Jak to zrobić? Dobrze sprawdzi się np. paletka do brwi Brow Like Wow polskiej marki kosmetyków mineralnych Annabelle Minerals. Wystarczy kilka ruchów, aby optycznie przyciemnić i pogrubić brwi. To rozwiązanie, które może być alternatywą dla makijażu permanentnego, jednak to Ty podejmujesz ostateczną decyzję.


Materiał partnera zewnętrznego