Z biegiem lat wielu z nas traci młodzieńcze, naturalne kontury twarzy i ciała. Wiele części ciała może stracić objętość i zacząć wiotczeć, a na twarzy – pojawić się zmarszczki. Z czasem te niepożądane problemy mogą stać się bardziej widoczne. Dzięki nowoczesnej technologii można zniwelować skutki starzenia się skóry – technologia ta pozwala na bezpieczne przeniesienie wysokiej jakości tłuszczu z jednej części ciała, do drugiej – w celu naturalnego wypełnienia zmarszczek.

Czym jest lipofilling?

Transfer tłuszczu, inaczej lipofilling, to procedura, która wykorzystuje własny tłuszcz osoby do wypełnienia zmarszczek i nierówności. Estetyczne wskazania do wykonania lipofillingu to na przykład:

  • zapadnięte policzki,
  • głębokie bruzdy biegnące od nosa do kącików ust,
  • zmarszczki mimiczne między dolnymi powiekami a policzkami.

Starzenie się skóry twarzy nie jest spowodowane tylko grawitacją, ale także redystrybucją i utratą tłuszczu na całym obszarze twarzy. Rezultatem są zmarszczki i nierówności. Wypełnienie zmarszczek tłuszczem, może przywrócić część utraconej objętości twarzy i odświeżyć młodzieńczy kontur. Lipofilling jest to również jedna z najpopularniejszych metod powiększania ust. Dodatkowo może służyć do niwelowania wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, np. wynikających ze źle wykonanej liposukcji czy kontuzji.

Przebieg procesu transferu tłuszczu

Dzięki technice przenoszenia tłuszczu żywe komórki tłuszczowe mogą zostać przeniesione z niepożądanych obszarów do obszarów, w których występuje jego niedobór. Niezbędny tłuszcz najczęściej pobierany jest z brzucha lub wewnętrznej strony ud. Pobrany tłuszcz jest przetwarzany przez odwirowanie, filtrowanie lub płukanie. Rezultatem jest czysta płynna tkanka tłuszczowa gotowa do wstrzyknięcia. Równomiernie rozprowadzana jest w pożądanym miejscu poprzez wstrzyknięcie niewielkich ilości do tkanek – tak aby wstrzyknięty tłuszcz był dobrze otoczony zdrową tkanką. Dzięki temu przeszczepiony tłuszcz pozostaje w kontakcie z otaczającymi tkankami, które muszą dostarczać mu tlen i składniki odżywcze. W zależności od ilości pobranego tłuszczu, jaki może być użyty, wykorzystać go można również do: powiększania ust, powiększania piersi lub pośladków.

Klinice Elite – Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki zapewniamy niestandardowe kontury twarzy i ciała, nienagannie dopasowane do typu ciała i pożądanych rezultatów przy użyciu nowoczesnej technologii. Nasza procedura wyznacza standardy branżowe. Dopasowujemy kształt ciała do indywidualnych upodobań, a żaden jego obszar nie jest dla nas poza zasięgiem.


Materiał partnera zewnętrznego