Strona główna Uroda Likwidacja zmarszczek – najpopularniejsze metody usuwania zmarszczek

Likwidacja zmarszczek – najpopularniejsze metody usuwania zmarszczek

75
0
Likwidacja zmarszczek
Lekarz zajmujący się medycyną estetyczna dobiera najbezpieczniejszy dla pacjenta zabieg, który zapewni osiągnięcie maksymalnie dobrego efektu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Medycyna estetyczna zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez profilaktykę głównie skierowaną na starzenie się skóry i jej rekonstrukcje. Procedury stosowane przez lekarzy to farmakologia i zabiegi o niewielkim stopniu inwazyjności. Celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta.

Początki medycyny estetycznej sięgają czasów starożytnego Egiptu. Jako dyscyplina medyczna pojawiła się w Europie w latach 70 dwudziestego wieku. Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej rośnie a nowoczesne technologie są coraz bardziej skuteczne i mniej obciążające pacjenta. Likwidacja zmarszczek jest podstawowym zabiegiem medycyny estetycznej

Kiedy usuwamy zmarszczki?

Przyczyną występowania zmarszczek mimicznych jest nadmierna praca mięśni mimicznych. Przyczyną powstawania zmarszczek statycznych jest zmniejszenie poziomu kwasu hialuronowego związane upływem lat. Z wiekiem osłabiają się też włókna kolagenowe, dochodzi do spadku objętości i wiotczenia skóry. Negatywny wpływ na skórę mają czynniki środowiskowe jak słońce, wiatr, mróz itp. Zmarszczki i bruzdy powstają dlatego, że skóra się starzeje. W wielu przypadkach możliwe jest zmniejszenie lub likwidacja zmarszczek i bruzd.

Terapie likwidujące mankamenty urody dają dobre rezultaty w przypadku:

  • fałd nosowo-wargowych,
  • opadniętych kącików ust,
  • zmarszczek wokoło oczu, nad górną wargą, pomiędzy brwiami, na nosie, na czole, na brodzie na szyi i dekolcie, czyli w nieosłoniętych, najbardziej widocznych miejscach naszego ciała.

Jak możemy zlikwidować zmarszczki?

Terapie likwidujące zmarszczki i inne niedoskonałości skóry mają na celu osłabienie działania mięśni, wypełnienie załamań, zmarszczeń i zwiotczeń skóry oraz poprawę struktury skóry. Metod i technologii poprawy jakości skóry jest bardzo dużo. O wyborze metody decyduje lekarz wspólnie z pacjentem. W krakowskim centrum Scanmed Medycyna Estetyczna na bieżąco wykorzystuje się kilka metod o różnym zasięgu iskali trudności. Cel leczenia, czyli wygładzenie, ujędrnienie skóry związany jest z przyczyną powstania i rodzajem zmarszczek, więc terapia najczęściej składa się z dedykowanych zabiegów pod indywidualne potrzeby pacjenta.

Do najbardziej popularnych i dających najlepsze efekty metod należą:

  • Kwas hialuronowy, który nawilża, naturalnie regeneruje i koryguje skórę, likwiduje drobne, średnie i głębokie bruzdy i fałdy, umożliwia poprawę konturów twarzy i modelowanie ust;
  • Profhilo – niweluje zwiotczenie skóry i opadanie tkanek w strefie policzkowej i linii żuchwy;
  • Soft lifting poprawia wygląd całej twarzy podczas jednego zabiegu, zwiększa napięcie skóry;
  • Toksyna botulinowa stosowana do likwidacji zmarszczek mimicznych, modeluje owal twarzy;
  • Regeneris, to biostymulacja komórek macierzystych w celu pobudzenia produkcji kolagenu.

Gdzie można skorzystać z osiągnięć medycyny estetycznej?

Dbanie wygląd zewnętrzny podnosi samoocenę, poprawia nastrój i korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Istnieje niewiele przeciwwskazań do tych zabiegów (alergie, niektóre leki) więc konieczna jest konsultacja lekarska.

Lekarz zajmujący się medycyną estetyczna dobiera najbezpieczniejszy dla pacjenta zabieg, który zapewni osiągnięcie maksymalnie dobrego efektu. Zabiegi medycyny estetycznej wykonuje się w dobrych centach medycznych pod kierunkiem lekarzy specjalistów w tej dziedzinie.


Materiał partnera zewnetrznego