Zarówno krem, jak i serum do twarzy mają wspomagać pielęgnację skóry i poprawiać jej funkcjonowanie. Każdy z tych kosmetyków ma jednak nieco inne działanie, dlatego wybierając produkty do pielęgnacji skóry twarzy, warto zastanowić się, czego od nich oczekujemy, by w pełni wykorzystać ich atuty.

Czym różni się serum do twarzy od kremu?

Może się wydawać, że skoro używamy kremu do twarzy, to serum nie jest niezbędne. Tymczasem oba kosmetyki mają na skórę inny wpływ, ze względu na składniki, zawarte w ich wnętrzu. Co więcej, serum do twarzy jest kosmetykiem o zintensyfikowanym działaniu. Wszystko za sprawą skoncentrowanej mocy substancji, wchodzących w jego skład. Krem jest kosmetykiem lżejszym o łagodniejszym wpływie na skórę. Zarówno krem, jak i serum mogą mieć ukierunkowane działanie. 

Kiedy stosuje się krem, a kiedy serum do twarzy?

Krem do twarzy jest kosmetykiem, który należy stosować codziennie, najlepiej rano oraz wieczorem. Skoncentrowana, a co za tym idzie, zintensyfikowana moc działania serum sprawia, że kosmetyk ten często zalecany jest do stosowania 2-3 razy w tygodniu. Wiele jednak zależy od składu serum do twarzy. Niektóre produkty, zwłaszcza te, których działanie oparte jest na naturalnej mocy olejów i ekstraktów roślinnych, można aplikować codziennie, uzupełniając w ten sposób działanie kremu. Wybierając serum, warto zwrócić uwagę na to, jak często należy je stosować, by osiągnąć maksymalną moc działania produktu.

Najlepiej mieć oba!

Modna i skuteczna pielęgnacja w stylu k-beauty, a więc koreański sposób dbania o cerę, nie wyklucza żadnego z tych produktów. Przeciwnie – każdy z nich ma swoje miejsce w rytuale pielęgnacyjnym. Najkorzystniejsze dla skóry jest stosowanie obu tych kosmetyków, zapewniających optymalne nawilżenie, odżywienie i regenerację. Serum warto stosować zwłaszcza wieczorem. To w nocy, podczas wypoczynku, skóra odbudowuje się najszybciej i najbardziej efektywnie. Dostarczenie jej składników wspierających ten proces sprawia, że działanie serum jest najskuteczniejsze. 

Serum do twarzy może mieć formułę klasycznego kremu o nieco tłustszej konsystencji, gdy jest przeznaczone do stosowania na noc. Kosmetyk ten może być także bardzo lekki, co pozwala go stosować jako bazę pod makijaż. Serum może być także w formie orzeźwiającego żelu czy lekkiego olejku. Możemy więc wybrać taką formułę, jaką preferujemy i obserwować, jak pięknie zmienia się skóra, zyskując gładkość, jędrność i blask. 

Materiał partnera