Latem odsłaniamy więcej ciała, a jednocześnie nasza skóra jest częściej wystawiana na działanie promieni słonecznych. Z tego względu dobierając zabiegi na lato, warto mieć na względzie to, by nie były one zbyt mocno ingerujące w naturalną barierę ochronną skóry. W tym okresie warto więc zrezygnować z bardzo mocnych peelingów i zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, a zamiast tego postawić na delikatne oczyszczanie, nawilżanie, rewitalizację skóry twarzy i modelowanie ciała. Jakie zabiegi sprawdzą się latem?

Oxybrazja i oczyszczanie wodorowe dla odświeżenia i rewitalizacji cery

Latem każdy marzy o wypoczętej, świeżej i czystej cerze. Pomóc nam w tym mogą zabiegi bezpiecznego oczyszczania. Jednym z nich jest mikrodermabrazja wodno-tlenowa, czyli inaczej oxybrazja. To zabieg, po który klienci najczęściej sięgają właśnie latem. Oczyszczanie i natlenianie skóry przy pomocy soli fizjologicznej aplikowanej pod ciśnieniem to idealny sposób na rewitalizację skóry i uzyskanie efektu odświeżenia. Dodatkowo zabieg ten koi i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Innym polecanym w okresie letnim zabiegiem jest oczyszczanie wodorowe, które składa się z czterech etapów: oczyszczania, hydropeelingu, infuzji jonowej i liftingu. Dzięki zabiegowi skóra jest nie tylko oczyszczona, ale także nawilżona i zregenerowana dzięki pobudzeniu naturalnych procesów odbudowy.

Endermologia i ONDA dla ciała

Jednymi z najpopularniejszych zabiegów na ciało w okresie letnim są endermologia i ONDA. Pierwszy z zabiegów jest w pełni bezpiecznym masażem podciśnieniowym. Jest to nieinwazyjna metoda, dzięki której skóra wygląda zdecydowanie lepiej. Już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć efekt w postaci wygładzenia i ujędrnienia. Po serii zabiegów możemy z kolei liczyć na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Masaż podciśnieniowy nie tylko pobudza metabolizm komórek, dzięki czemu zauważymy redukcję tłuszczy. Zabieg ten dodatkowo ma charakter terapeutyczny, gdyż redukuje obrzęki i dolegliwości bólowe w obrębie stawów i mięśni. Kolejny zabieg, czyli ONDA to zabieg, który przy użyciu mikrofal dociera precyzyjnie do tkanki tłuszczowej i powoduje jej redukcję. To idealny sposób na ujędrnienie, wygładzenie i zgubienie kilku centymetrów w obwodach.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

W lecie nie musimy również rezygnować z modelowania i wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Usieciowany kwas hialuronowy to jeden z najchętniej wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej wypełniacz. Ze względu na fakt, że występuje naturalnie w organizmie, jest biozgodny, co wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegów z jego wykorzystaniem. Kwas hialuronowy pozwala skórze w szybki sposób odzyskać jędrność, gęstość i nawilżenia, a co za tym idzie młodszy i świeży wygląd.

Lato to czas, gdy chcemy, aby nasze ciało było jędrne, a skóra gładka i nawilżona. Z pomocą przychodzi nam szereg zabiegów, które w pełni bezpiecznie można stosować również latem. W tym okresie warto postawić przede wszystkim na nawilżenie, regenerację i odnowę.

KMA