Okres zimowy i wczesna wiosna to doskonały moment na odwiedzenie gabinetu kosmetycznego. Dlaczego? Otóż niskie temperatury i znacznie mniejsze promieniowanie słoneczne są znakomitym czasem, aby poddać się wielu zabiegom kosmetycznym. W tym czasie ryzyko wystąpienia przebarwień jest dużo mniejsze, skóra lepiej się goi, a obrzęki, które pojawiają się krótko po zabiegu znacznie szybciej znikają. 

Pojawia się więc pytanie, jakie zabiegi czy kuracje kosmetyczne warto wykonać w okresie zimowym i wczesną wiosną? Można tutaj wymienić przede wszystkim intensywną kurację złuszczającą kwasami, mikrodermabrazję, czy mezoterapię bezigłową.

Kuracja złuszczająca

Zimą warto szczególnie poddać się kuracji złuszczającej kwasami. Skóra poddana działaniu kwasów złuszczających jest bardzo podatna na powstawanie przebarwień, dlatego najlepszym czasem na ten zabieg jest właśnie zima. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować z korzystania z kremów z filtrem. Po prostu w zimowym okresie ryzyko powstania przebarwień jest o wiele mniejsze. Zabieg ten z uwagi na kilkudniowe złuszczanie się naskórka jest również o wiele bardziej komfortowy w okresie zimowym.

Odpowiednio dobrane kwasy do rodzaju cery (kwasy AHA, BHA, PHA) znacząco spłycają zmarszczki, redukują blizny potrądzikowe lub sam trądzik, powodują minimalizowane się przebarwień. Bez względu na wiek, odpowiednio dobrane kwasy znacząco poprawiają stan skóry i uatrakcyjniają jej wygląd.

Mikrodermabrazja

Szczególnie po lecie i dużej ekspozycji na słońce warto zimą poddać się mikrodermabrazji. Jeśli lubimy mechaniczne złuszczanie naskórka to na pewno jest to zabieg, po który warto sięgnąć zimą. Możemy wybierać wśród wielu rodzajów mikrodermabrazji – na przykład diamentowa polega na usuwaniu martwego naskórka za pomocą głowicy, która pokryta jest kryształkami diamentów. Z kolei osoby z wrażliwą skórą mogą zdecydować się na mikrodermabrazję korundową. Polega ona na tym, że wodorotlenek glinu w postaci kryształów jest kierowany pod ciśnieniem na skórę, co powoduje usuwanie martwego naskórka.

Mezoterapia bezigłowa

Kolejnym zabiegiem, który warto wykonać w okresie zimowym jest z pewnością mezoterapia bezigłowa. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się urządzenie, które wytwarza prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Ma on za zadanie dotrzeć do wnętrza skóry oraz przez błonę komórkową do samego wnętrza komórki. Wszystko to umożliwia wprowadzenie aktywnych preparatów do najgłębszych warstw skóry bez potrzeby stosowania igieł. Zabieg ten sprawia, że skóra staje się o wiele lepiej nawilżona, jędrna, gładka. Po zabiegu zmarszczki stają się o wiele mniej widoczne.

Zima i wczesna wiosna to doskonały moment, aby zadbać o swoją twarz. Dlatego też warto zdecydować się na wspomniane wyżej zabiegi, które wykonane w tym okresie na pewno przyniosą nam zadowalające efekty. Ten czas w roku jest również doskonały, jeśli chcemy poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Zabieg ten nie tylko jest wtedy mniej bolesny, ale także ryzyko powstawania przebarwień jest o wiele mniejsze.

MZA