Strona główna Uroda Jakich produktów używać do demakijażu twarzy?

Jakich produktów używać do demakijażu twarzy?

343
0
Kobieta oczyszczająca twarz mleczkiem do demakijażu
Tłuste kosmetyki do demakijażu świetnie radzą sobie nawet z trudnym do usunięcia, wodoodpornym makijażem, którego bardzo często używają osoby występujące na scenie | fot.: Materiał partnera

W codziennej pielęgnacji skóry dowolnego typu bardzo ważne jest, aby prawidłowo przeprowadzić demakijaż i tym samym oczyścić skórę przed przystąpieniem do kolejnego etapu pielęgnacji. Nie powinno się robić tego na siłę – nawet na wodoodporne, trudne do usunięcia makijaże sceniczne są specjalne sposoby – takie, które nie podrażnią skóry i nie przyspieszą procesu powstawania zmarszczek. Mleczko do demakijażu to jeden z ważniejszych kosmetyków w kobiecej łazience. Bez niego nie ma co zaczynać wieczornego rytuału pielęgnacji!

Nic na siłę!

Ogromnym błędem jest silne pocieranie twarzy wacikiem nasączonym jakimkolwiek kosmetykiem do oczyszczania twarzy. Może to spowodować zdzieranie delikatnego naskórka, a w przypadku delikatnej skóry wokół oczu powoduje powstawanie trwałych, nieestetycznych zmarszczek. Włókna kolagenowe i elastynowe w skórze rozciągają się i traci ona swoją elastyczność. Dlatego nie wolno stosować do demakijażu oczu zwykłej wody, wody z mydłem, toniku (który służy do tonizowania, czyli łagodzenia pH skóry, a nie zmywania makijażu) czy szorstkich gąbek lub ścierek. Mleczko do demakijażu lub płyn micelarny są odpowiednimi kosmetykami do tego zadania.

Co powinno zawierać dobre mleczko do demakijażu?

Mleczko do demakijażu jest najchętniej stosowanym kosmetykiem do wykonywania tego zabiegu. Zarówno konsystencja, jak  i skład przypomina  śmietankę. Jest to gęsta emulsja, czyli substancja powstała z połączenia cząsteczek tłuszczu z cząsteczkami wody, z dodatkiem substancji odżywczych i oczyszczających. Tłuszcz zawarty w mleczku, podobnie jak w płynie micelarnym, ma za zadanie głęboko wniknąć w pory skóry i rozpuścić zalegający tam brud. Tłuste kosmetyki do demakijażu świetnie radzą sobie nawet z trudnym do usunięcia, wodoodpornym makijażem, którego bardzo często używają osoby występujące na scenie.

Jak wybrać dobry produkt do demakijażu?

Kieruj się dokładnie takimi samymi kryteriami jak w przypadku wybierania kremu czy maseczki do twarzy. Bierz pod uwagę swój typ cery, jej indywidualne potrzeby oraz efekt, jaki chcesz osiągnąć. Łagodniejsze mleczka dedykowane są zmywaniu lżejszego makijażu, a specjalistyczne płyny i mleczka – do usuwania makijażu scenicznego. Mleczko do demakijażu powinno pozostawić skórę dobrze oczyszczoną i miękką. Często będzie zawierać też substancje odżywcze lub nawilżające. Jednak zaleca się, aby po przeprowadzeniu demakijażu zastosować żel oczyszczający, dla dogłębnego usunięcia resztek mleczka ze skóry, którego tłusta konsystencja nie jest zbyt wskazana na noc, ponieważ może zatykać pory skóry.


Materiał partnera