Sprawdzone sposoby na zadbane paznokcie to przede wszystkim odpowiednia i nienaganna pielęgnacja. Aby zadbać o płytki paznokci warto dowiedzieć się co im szkodzi a co dokładnie pomaga. Manicure to jeden z bardzo dobrych przykładów.

Jakie są najlepsze sposoby na zadbane paznokcie ?

Paznokcie są naszą wizytówką, w pracy, w przywitaniach czy podczas codziennych obowiązków.

Warto poznać kilka skutecznych, domowych i szybkich sposobów na zadbany wygląd:

  • peeling z soli gruboziarnistej- raz w tygodniu nałożyć peeling z soli na dłonie i paznokcie, zostawić na 15 minut, spłukać wodą i nawilżyć oliwką lub kremem do paznokci
  • peeling z sody oczyszczonej- skutecznie usuwa brud z naskórka i spod płytek paznokci- dwie łyżki sody mieszamy z 50 ml wody, nakładamy na paznokcie, lekko wsmarowujemy, wykonywać raz w tygodniu, również nawilżyć po spłukaniu sody z paznokci,
  • cytryna i miód- to najlepsi sprzymierzeńcy białych paznokci, wystarczy połówka cytryny i dwie łyżki miodu, mieszamy ze sobą oba składniki i nakładamy na dłonie, zostawiamy na 15 – 20 minut, po czym wsmarowujemy pozostałość maseczki i spłukujemy wodą.

Manicure w domu czy manicure w Warszawie?

Zachowanie nienagannych paznokci to sprawa priorytetowa dla kobiet dbających o swoją naturalną wizytówkę, jednak nie jest to proste, jeśli nie chcemy wciąż wydawać pieniędzy na hybrydy czy tipsy. Naturalny kolor płytki paznokcia nie jest tak efektowny jak intensywna czerwień czy wzorzyste tipsy. Warto dodać, że jak każdy element naszego ciała, paznokcie także potrzebują oddechu i odpoczynku od zabiegów kosmetycznych i używanej chemii podczas nakładania warstw hybrydy, żelu i tym podobnych. Po miesiącu bądź dwóch warto zrobić sobie przerwę i dać czas zregenerować się płytce paznokcia. Można również udać się do kosmetyczki, manikiurzystki i oddać swoje dłonie pod zabieg opierający się na naturalnych składnikach lub zrobić japoński manicure. Takie rodzaje manicure w Warszawie i większych miastach na pewno są oferowane, jednak warto zapytać swojej kosmetyczki czy również wykonuje zabiegi odnowy i regeneracji płytki paznokcia i naskórków.

Co szkodzi paznokciom?

Paznokcie są narażone na wiele szkodliwych czynników każdego dnia. Na przykład podczas sprzątania domu czy używania silnych detergentów chemicznych bez użycia rękawiczek. Same zabiegi jak przedłużanie paznokci, nakładanie żeli, akrylu czy hybrydy również działa szkodliwie na płytkę paznokcia przy dłuższym stosowaniu bez miesięcznej przerwy na regenerację. Samo piłowanie również może zaszkodzić powodując rozdwojenie paznokci. Warto piłować papierowym pilnikiem, na pewno nie metalowym.


Materiał partnera zewnętrznego