Kobiety zwykle poszukują idealnego zestawu, dzięki któremu przygotują kompleksowy i estetyczny makijaż. Okazuje się, że najwięcej problemów sprawia wybór palety do makijażu. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że jedna paleta do makijażu zwykle nie jest wystarczająca. Ze względu na ich ogromny wybór na rynku, niejedna kobieta musi zmierzyć się z prawdziwym dylematem. Jak wybrać więc paletę do makijażu?

Rodzaje palet do makijażu- przeznaczenie

Zanim zdecydujemy się na kupno palety do makijażu, musimy wiedzieć, że wyróżniamy ich kilka rodzajów. W drogeriach możemy więc natrafić na:

  • palety do makijażu oczu
  • palety do makijażu ust
  • palety do makijażu brwi
  • palety do konturowania twarzy
  • palety do makijażu kompleksowego- w różnych kombinacjach np. z błyszczykami.

Okazuje się więc, że jednym z lepszych wyborów okaże się zakup konkretnych palet, które mają odpowiednie przeznaczenie. Palety do makijażu kompleksowego, również mogą się sprawdzić, jednak trzeba będzie sobie odpowiedzieć na pytanie jakiej jakości oczekujemy od kosmetyków. Zwykle w mieszanych paletach, ciężko o dobrą i mocną pigmentację. Z racji tego, palety przeznaczone do konkretnych etapów makijaży, mogą okazać się o wiele lepszym wyborem.

Jak wybrać paletę do makijażu?

Paleta do makijażu oczu

Zacznijmy od palety do makijażu oczu. Pierwszym krokiem powinien być dobór odpowiednich odcieni. Zastanówmy się więc, czy potrzebujemy kolorów wpadających w brązy, a może raczej w róże – co będzie świetną opcją dla blondynek.

Dodatkowo, oczywistym jest, że muszą się tam znaleźć cienie o matowym wykończeniu, gdyż świetnie sprawdzą się też jako baza pod blendowanie. Zabraknąć nie może też cieni o wysokim połysku lub z błyszczącymi drobinkami, dzięki którym będziemy mogli oko rozświetlić.

Przed zakupem warto też sprawdzić jak wygląda pigmentacja palety i czy zawarte w niej cienie się nie osypują.

Paleta do makijażu ust

Palety do makijażu ust, powinny przede wszystkim zawierać w sobie kilka odcieni czerwieni, zarówno o wykończeniu matowym jak i satynowym. Dodatkowo dobrze jest, gdy znajdziemy w niej także neutralne odcienie pastelowe. Czasem, można pokusić się o paletkę, w której znajdziemy także błyszczyki w różnych odcieniach.

Paleta do makijażu brwi

Co do palety do makijażu brwi, tu kluczową rolę będą odgrywać odcienie. Dla osób z naturalnie ciemnymi brwiami i ciemną oprawą oczu, poleca się chłodne, ciemne brązy, a także czernie. Dla osób o jasnych włosach, idealnym rozwiązaniem będą jasne, ciepłe brązy lub delikatne beże.

Paleta do konturowania

Ostatnim etapem makijażu, jest konturowanie twarzy. Potrzebujemy więc by w palecie znalazł się zarówno rozświetlacz, jak i bronzer. Zwykle świetnie sprawdzają się chłodne bronzery z delikatną nutą srebra. Unikać natomiast powinnyśmy bronzerów z nutą czerwieni, różu, pomarańczu czy złota. Rozświetlacz natomiast powinien być dopasowany do karnacji i koloru włosów. Dla szatynek i osób obdarzonych naturalnymi ciemno brązowymi włosami, poleca się rozświetlacze z drobinkami srebra i dodatkiem bieli. W przypadku osób o włosach blond czy rudych, świetnie sprawdzą się rozświetlacze w ciepłych złocistych odcieniach. Istotną kwestią jest także decyzja, czy wybierzemy paletę do konturowania w kremie, czy sypką. Dla osób, które nie są jeszcze wprawione w sztuce konturowania, poleca się produkty sypkie. Dzięki temu blendowanie staje się łatwiejsze i minimalizujemy ryzyko wystąpienia nieestetycznych smug.

DGA