Odżywka do włosów powinna na stałe znaleźć się w twojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej włosów. Używamy jej, by włosy były w lepszej kondycji. Warto jednak wiedzieć, że źle dobrana odżywka raczej nie pomoże, a w skrajnych przypadkach może pogłębić problem. Dowiedz się, jak wybrać odżywkę do włosów.

Poznaj potrzeby swoich włosów

Zanim wybierzesz się na spacer do drogerii, przyjrzyj się dokładnie swoim włosom. Pierwszym krokiem do wyboru odpowiednich kosmetyków pielęgnujących jest określenie słabych i mocnych stron włosów i znalezienie problemu, któremu chcesz zapobiegać.

Sprawdź, w jakiej kondycji są twoje włosy. Jeśli jesteś jedną z tych szczęśliwych kobiet, które mogą pochwalić się gładkimi, mocnymi, średnioporowatymi włosami – gratulujemy! Potrzebujesz lekkiej odżywki nawilżającej – nawilżania bowiem nigdy dość. Jeśli jednak twoje włosy mają tendencję do łamania się, wypadania, puszenia, elektryzowania, kołtunienia, są suche, pozbawione życia, pozbawione objętości, blasku, koloru… Na każdy z tych problemów możesz znaleźć odpowiedni kosmetyk.

Dobierz składniki

Kiedy już określisz, do czego ma służyć twoja odżywka do włosów, czas przyjrzeć się liście składników. W większości przypadków idealnie sprawdzają się olejki i oleje. To właśnie na nich bazuje większość odżywek, ponieważ bardzo wiele rodzajów włosów najbardziej potrzebuje właśnie nawilżania.

Olejki mają magiczne działanie. Wzmacniają włos, poprawiają jego elastyczność, jednocześnie zapobiegają utracie wody. Odżywki na bazie olejków to rozwiązanie nie tylko dla osób z suchymi włosami, lecz także normalnymi, a nawet przetłuszczającymi się.

Weź pod uwagę konsystencję i sposób użycia

Odżywka do włosów to nie tylko kosmetyk w kremowej lub żelowej formule. Tak naprawdę rodzajów odżywek jest bardzo wiele. Wybierając odpowiednią dla siebie, weź pod uwagę także jej formę i sposób użycia.

Potrzebujesz odżywki, którą będziesz mogła zastosować po basenie lub treningu? Najlepiej sprawdzi się taka w sprayu bez spłukiwania. Boisz się obciążania i przetłuszczania? Lepiej sprawdzi się produkt do spłukiwania o lekkiej, delikatnej formule. Dobierz kosmetyk do swojego stylu życia i preferencji. Dzięki temu używanie go będzie prawdziwą przyjemnością, więc odżywka do włosów będzie nie tylko podstawowym kosmetykiem, lecz także elementem codziennego spa.


Materiał partnera zewnętrznego