Sezon na krótkie sukienki i odsłonięte nogi w pełni. Każda z nas chce mieć wtedy idealnie gładką skórę, ale dla niektórych jest to wyzwanie i codzienne golenie. A jak golenie to i podrażnienia, które wyglądają nieestetycznie, a skóra przesusza się i swędzi. Producenci depilatorów dwoją się i troją by zaoferować nam urządzenia bezpieczne i skuteczne. Więc jaki wybrać?

Dla kogo są depilatory?

Zasada działania depilatorów jest prosta. W przeciwieństwie do maszynek, które ścinają włos przy skórze pozostawiając zdrową cebulkę te wyrywają włoski w całości. Aby włosy odrosły musza pojawić się nowe cebulki, dlatego też efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Depilator to oczywiście nie jest rozwiązanie dla każdego. Oprócz tego, że jest to jednak sprzęt dla ludzi o mocnych nerwach to ma swoje inne wady i zalety.

+ Gładka skóra na dłużej niż jeden dzień

+ Nie uczula, ponieważ depilacja odbywa się mechanicznie, a więc jest bezpieczny dla alergików

+ Są bardzo proste w obsłudze

+ Spory wydatek, który jednak bardzo szybko się zwraca

– Nie sprawdzi się u wrażliwców, osób które łatwo się siniaczą lub maja tendencje do krwotoków

– Odczucie bólu może niektórych przerazić i zniechęcić

– Włoski bez odpowiedniej higieny po depilacji mogą wrastać

– Depilator może podrażniać skórę

Oczywiście bólu i podrażnień nie należy się bać. Wszystko zależy od tego jak zazwyczaj na niego reagujemy. Reakcja na skórze, która może być wynikiem przyszczypania jej lub samego gwałtownego wyrywania najczęściej znika po paru godzinach lub dniach, a efektami cieszymy się nawet do 3 tygodni. Trzeba tez pamiętać by nie depilować skóry w trakcie menstruacji gdyż większość kobiet w tym czasie odczuwa ból mocniej, a skóra jest lepiej ukrwiona i mogą pojawić się niespodzianki.

Wybierając urządzenie dla siebie musisz koniecznie zwrócić uwagę na rodzaj zasilania, czy jest on na baterie czy jednak ma wtyczkę. Szczególnie jeśli planujesz zabierać go ze sobą w podróże. Depilatory akumulatorowe są cięższe i w bagażu mogą stanowić dodatkowe obciążenie. Ma to też znaczenie kiedy chcesz wykonywać zabieg pod prysznicem. Sprawdź czy urządzenie jest wodoszczelne. Dodatkowo ilość dysków lub pęset ma ogromne znaczenie w zależności od tego czy masz rzadsze czy gęstsze włoski. Jednocześnie producenci starają się jak najlepiej zniwelować nieprzyjemne uczucie towarzyszące depilacji przez dodanie masażerów lub końcówek chłodzących.

Pęsety czy dyski?

Depilatory dzielą się na dwie główne grupy:

  • Głowica z pęset – pęsety są zazwyczaj rozmieszczone rzadziej niż dyski, tak więc sprawdzają się u pań, które mają rzadsze włoski. Pęset może być od 18 do nawet 40 par. Im więcej tym skuteczniejszy jest zabieg. Więcej pęset nie jest jednak wskazane dla kobiet o delikatnej skórze i skłonnych do podrażnień.
  • Głowica z dysków – chwytają włoski w tym samym czasie, depilując skuteczniej i szybciej. Występują takie z dyskami ceramicznymi i metalowymi. Warto wybrać taki z dyskami ceramicznymi gdyż powodują mniej podrażnień a dodatkowo nie ma ryzyka, że zardzewieją.

Ruchoma głowica depilatora pomoże skuteczniej wykonać zabieg, szczególnie w trudniejszych miejscach, na przykład przy kostkach lub gdy jesteśmy tak odważne, że depilujemy okolice bikini. Ważne jest tez by móc rozmontować głowice i myć ją pod bieżącą wodą, co zapewnia większe bezpieczeństwo i higienę.

Nadchodzi przyszłość

Depilacja nie musi odbywać się boleśnie przy użyciu dysków lub pęset. Na rynku pojawia się obecnie co raz więcej profesjonalnych depilatorów wykorzystujących impulsy świetlne. Dają nawet lepsze efekty a dodatkowo zabieg jest zupełnie bezbolesny! Jest to rozwiązanie sporo droższe od tradycyjnego depilatora ale ma nad nim te przewagę, że depilacja jest trwała. Światło powoduje uszkodzenie konkretnych struktur w skórze, które odpowiadają za odżywianie włosa. W konsekwencji cebulka obumiera i nie pojawia się nowa, a więc włos nie odrasta. Włoski wypadają po około 14 dniach, a nowe nie pojawią się nawet przez kolejnych 12 miesięcy. Wystarczy od 3 do 6 kolejnych zabiegów by efekt był tak trwały.

Kiedyś ten rodzaj zabiegu był dostępny jedynie w salonach kosmetycznych, dziś możemy go wykonać w domu. Są one tak samo bezpieczne jak te profesjonalne. Dodatkowo często wyposażone są w systemy, które nie pozwolą naświetlić tego samego miejsca dwukrotnie a więc minimalizują ryzyko ewentualnego poparzenia. Nie jest to rozwiązanie dla pań o bardzo ciemnej karnacji. Najlepiej działa kiedy skóra jest jasna a włoski ciemne.

Zdecydowana na depilator? Sprawdź ofertę: http://www.rowenta.pl/PIEL%C4%98GNACJA-CIA%C5%81A/Depilatory/c/hair%2Bremover.


Materiał partnera zewnętrznego