Stworzenie jednokolorowych paznokci hybrydowych nie jest dzisiaj szczególnym wyzwaniem. Taką stylizację wykonuje się bowiem nie tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ale również we własnym domu. W cenie są natomiast bardziej skomplikowane wzory i zastosowane techniki. Jednym z ciekawych rozwiązań są chociażby pyłki do paznokci. Jak prawidłowo nakładać je na paznokcie? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Pyłki do paznokci – idealny dodatek do hybrydy

Pyłki do paznokci doskonale uzupełniają wygląd standardowej hybrydy. Paznokcie nie są wtedy po prostu niebieskie, białe lub czerwone, ale posiadają dodatkowy „twist”. W sklepach z akcesoriami kosmetycznymi można znaleźć różnorodne wersje pyłków. Popularne są chociażby cienkie, połyskujące płatki w kolorze złotym, które doskonale komponują się z karnawałowymi stylizacjami w stylu glamour. Klientki chętnie sięgają też po pyłki neonowe, które pozwalają wykonać prawdziwie energetyczną kompozycję. Nie można też zapominać o modelach, tworzących Luna Effect, czyli zdobienie o satynowo-metalicznym wykończeniu. Taki półmatowy efekt znakomicie komponuje się z każdym, wybranym kolorem.

Po pierwsze hybryda

Zanim zaaplikujesz pyłki do paznokci, musisz zadbać o prawidłowe wykonanie hybrydy. Należy zatem dokładnie oczyścić powierzchnię paznokci. Następnie delikatnie odsunąć skórki – najlepiej przy użyciu patyczka z drewna różanego lub metalowego kopytka. Powstały w ten sposób nadmiar trzeba usunąć przy użyciu cążek. Następnie konieczne jest opiłowanie paznokci i nadanie im oczekiwanego kształtu. Potem można przejść do etapu obrabiania płytki. Trzeba po pierwsze zmatowić płytkę, używając bloku polerskiego. Po drugie odtłuścić ją przy pomocy odpowiedniego preparatu. Po trzecie nałożyć bazę, utrwalić ją w lampie led, a potem nałożyć kolejne warstwy lakieru hybrydowego. Po tak wykonanym zabiegu paznokcie będą gotowe do nałożenia pyłku.

Jak prawidłowo nałożyć pyłek do paznokci?

Po nałożeni lakieru hybrydowego na jeszcze mokrą powierzchnię można zaaplikować pyłek do paznokci. Z pewnością powstanie pewien nadmiar. Usunięcie go nie jest jednak trudne. Wystarczy do tego użyć miękkiego pędzla albo delikatnej szczoteczki. Na koniec jeszcze raz należy utrwalić całość w lampie led. Oczywiście z pyłkiem można eksperymentować na różne sposoby. Świetnie sprawdza się w wykonaniu gradacji, efektu szronu i tak dalej. W każdym wariancie paznokcie będą wyglądały wyjątkowo i niepowtarzalnie – zarówno w sportowej, jak i eleganckiej stylizacji.


Materiał partnera zewnętrznego