Wspaniała skóra nie zależy wyłącznie od naszego DNA. Na jej wygląd ma wpływ wiele czynników, od nawyków żywieniowych po codzienny tryb życia. Zasadniczo to, jak bardzo dbamy o naszą skórę jest kwestią indywidualną każdego z nas. Mimo to warto wiedzieć, jak możemy zadbać o ten aspekt.

Trzy podstawowe etapy pielęgnacji skóry

Można powiedzieć, że właściwa pielęgnacja skóry składa się z trzech etapów. Prezentują się one następująco:

  • Oczyszczanie – dokładne mycie twarzy,
  • Tonizowanie – wyrównanie kolorytu skóry,
  • Nawilżanie i zmiękczanie skóry.

Te trzy kroki mają na celu poprawę naszej cery. Co ciekawe, dermatolodzy przyznają, że dzięki rutynowej pielęgnacji szybciej zaczniemy zauważać poprawy w kontekście jakości naszej skóry. To z kolei dodatkowo motywuje i sprawia, że tym bardziej będziemy trzymać się naszej pielęgnacyjnej rutyny. Dla niektórych codzienna pielęgnacja skóry to swego rodzaju rytuał, który już bardzo mocno wszedł im w nawyk.

Dobrze dopasuj kosmetyki

Miej na uwadze to, że typy skóry są różne, dlatego nie każdy kosmetyk będzie dla ciebie. Być może twoja koleżanka zachwala ci dany produkt, ponieważ w jej przypadku okazał się wyjątkowo skuteczny. Nie oznacza to jednak, że ty będziesz z niego równie zadowolona. Jeśli macie różne typy skóry, to do pielęgnacji powinnyście używać innych kosmetyków.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała to absolutny must have? Na pewno w każdej łazience przyda się żel do mycia twarzy, tonik oraz płyn micelarny. Dodatkowo warto wyposażyć się również w krem na dzień. Wiosna już przyszła, będziemy spędzać na słońcu (witamina D!) więcej czasu, więc byłoby dobrze, gdyby zawierał on filtr przeciwsłoneczny. Dodatkowo dwa razy w tygodniu warto zrobić sobie peeling twarzy.

Jeśli to nam nie wystarcza, to dodatkowo możemy zaopatrzyć się w krem na noc, aby nasza skóra była dobrze odżywiona również wtedy, gdy śpimy.

Kosmetyki do pielęgnacji – gdzie kupować?

W dzisiejszych czasach nie musimy już chodzić do sklepów stacjonarnych, aby uzupełniać swoją kosmetyczkę. Rynek e-commerce rozwija się dynamicznie, a wraz z nim drogerie internetowe. To znakomita wiadomość dla konsumentów, ponieważ wiele produktów, często w niższych cenach, znajdziemy na internetowych półkach, skład zamówimy je prosto do naszego domu.

Niewątpliwą zaletą drogerii internetowych jest możliwość spokojnego porównania różnego rodzaju produktów, zapoznania się z opiniami innych konsumentów i dokładnego przeczytania składu. To silne atuty, które sprawiają, że sklepy internetowe takie jak Dr.Max Drogeria cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Niektórzy z nas kupują zawsze te same, sprawdzone kosmetyki. To dobra strategia, natomiast czasem warto wypróbować nowy produkt. Zwłaszcza jeżeli z dotychczasowego kosmetyku jesteśmy względnie zadowoleni, ale czujemy, że inny mógłby nam zaoferować coś więcej. Pamiętajmy również, że kluczowe jest dopasowanie produktu do naszego typu skóry. Tylko w takiej sytuacji będziemy mogli liczyć na zauważalny efekt działania danego kosmetyku.

Materiał partnera