Latem chcemy by nasza skóra prezentowała się, zdrowo, pięknie i efektownie, jednak bardzo często jednocześnie narażamy ją na niekorzystne czynniki, jak nadmierne promieniowanie, słona woda, wiatr, wysokie temperatury czy też klimatyzowane pomieszczenia. Warto więc przyswoić sobie podstawowe zasady, których należy dla jej dobra przestrzegać.

Podstawowym i niezbędnym krokiem jest stosowanie kosmetyków z filtrem

Z nadmiarem słońca, który niekorzystnie wpływa na naszą cerę, dajemy sobie radę poprzez stosowanie m.in. kosmetyków  z filtrami UV. Zadanie jest jeszcze prostsze, gdyż większość kremów do twarzy bądź lekkich kremów BB już takie filtry zawiera. Jako, że słońce ma także pozytywne działanie, a więc dodaje nam energii, a dzięki niemu w naszym organizmie wytwarza się niezbędna witamina D  zwana „słoneczną witaminą”, nie należy całkiem rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu. Aby uzupełnić jej codzienną dawkę wystarczy spędzić na słońcu 15 minut. Gdy ekspozycja słoneczna trwa kilkanaście minut, a pozostały czas spędzamy raczej w budynkach, filtr zawarty w kremach do twarzy, bądź w BB kremach, na poziomie około 20 SPF jest jak najbardziej wystarczający.

Jednak w przypadku, gdy ekspozycja ta jest naprawdę duża, wówczas warto zabezpieczyć się specjalistycznym kremem lub emulsją na poziomie 30-50 SPF. Oczywiście nałożenie kremu rano, nie zapewni ochrony na cały dzień przebywania na słońcu, dlatego też aplikację co kilka godzin należy ponawiać. Warto też pamiętać o dokładnym i skrupulatnym demakijażu, by całkowicie usunąć krem z twarzy przed pójściem spać.

Nawilżanie i nawadnianie cery

Latem nasza cera bardzo potrzebuje wody, dlatego warto stosować lekkie kremy najlepiej w formie serum, czy żelu, które potrafią zapewnić skórze właściwy poziom nawilżenia. Trzeba pamiętać, że nawilżać należy też cerę tłustą, która także wymaga nawilżania.

Złuszczanie

Kiedy stosujemy ciężkie, treściwe kremy z filtrem warto także stosować peelingi enzymatyczne, które pozwalają na oczyszczenie skóry, przywrócenie jej możliwości swobodnego oddychania. Nie mogą to być produkty, czy zabiegi mocno ścierające, latem wybieramy zdecydowanie te delikatniejsze, które nie docierają zbyt głęboko do naskórka i nie powodują jego nadmiernego złuszczania.

Warto przestrzegać tych prostych, jednak bardzo istotnych zasad, które pozwolą nam cieszyć się zdrową i piękną cerą, nie tylko podczas wakacji, ale i przez cały rok.


JJÓ