Idzie lato. Tak długo w Polsce zmuszeni jesteśmy na nie czekać. Czas strącić z barków okruchy zimowych depresji. Wepchnąć w odmęty szafy grube płaszcze i szaliki. Słońce kusi. Morze wzywa. Łatwiej jest rano wstać gdy za oknami słychać świergot ptaków na zieleniących się drzewach. Pojawiają się jednak nowe dylematy typowe dla tego sezonu. Pozbywając się woalu z puchowych kurtek, na świat wypuszczamy wszelkie niedoskonałości, które przez zimę nosiliśmy w ukryciu. Co zrobić by zadbać o świetne samopoczucie latem? Jak dobrze wyglądać na wakacjach? Panika jest najgorszym doradcą. A przecież: dla chcącego nic trudnego. Wcale nie trzeba narzucać sobie rygorystycznego reżimu. Obędzie się też bez wielkich wydatków. Nie ma sensu samobiczować się za niedotrzymanie noworocznych postanowień. Trzeba wziąć się za siebie, a efekty przyjdą szybciej niż mogłoby się wydawać i pomogą czuć się dobrze na zasłużonym urlopie.

Pij i jedz

Przede wszystkim pamiętaj, żeby pić wodę. Dwa litry wody dziennie powinny stanowić minimum. Zwłaszcza w upalne dni odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa. Nierozłącznym towarzyszem wypadu na plażę niech będzie duża butelka wody. Odwodnienie fatalnie wpływa na kondycję skóry, która matowieje i traci swoją elastyczność. Zapomnij o słodkich napojach. Jedz często. Najlepiej pięć posiłków dziennie. Pozwalaj sobie na drobne przyjemności jak lody, ale rób to z umiarem. Zrezygnuj z fast-foodów i smażonego. Pożegnaj nałogi. Twój organizm podziękuje Ci za to. Głodówki i katowanie organizmu nie są odpowiedzią na pytanie: jak dobrze wyglądać na wakacjach. Zachowując zdrowy rozsądek, unikniesz efektu jojo, nie doświadczysz ospałości, poczucia rozdrażnienia i osłabienia organizmu. Nie wystawisz się też na ryzyko wystąpienia wielu dużo poważniejszych schorzeń.

Rusz się

Aktywność fizyczna to klucz do dobrego zdrowia, pięknej sylwetki i świetnej kondycji psychicznej. Nie ma sensu jednak rzucać się z motyką na słońce, nie musisz za wszelką cenę robić rzeczy wbrew sobie. Nie każdy lubi biegać. Wachlarz możliwości jest ogromny. Taniec, pływanie, sztuki walki, rower, gry zespołowe, squash, nordic walking, szermierka – to tylko kilka z nich. Poświęć chwilę i znajdź to, co będzie sprawiać Ci największą przyjemność. Dopasuj sport do własnych potrzeb i możliwości. Dużo łatwiej przyjdzie w takim wypadku uczynić z aktywności fizycznej rutynę. Już powrót z pracy do domu spacerem będzie świetnym początkiem. Jeśli możesz sobie na to pozwolić zostaw samochód w garażu i zapomnij o rozkładzie jazdy autobusów. Aktywność fizyczna to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem.

Make-off, make-up

Pamiętaj o nawilżeniu i regeneracji skóry. Słońce nie jest jej najlepszym przyjacielem, chociaż to świetnie, że nie trzeba już łykać witaminy D w kapsułkach, a opalenizna jest sexy. Słona woda morska wysusza skórę. Stosuj kremy regenerujące i pomadki do ust, kremy nawilżające i te z filtrami UV. Jak dobrze wyglądać na wakacjach? Zapomnij o ciężkim makijażu. Wiele kosmetyków nie wytrzymuje kontaktu z wodą morską i potem. Pod wpływem słońca mogą powodować podrażnienia skórne i prowadzić do powstawania przebarwień. W zestawieniu z ruchem i upałem ciężki makijaż będzie źle wpływał na poczucie komfortu. Odstaw perfumy. Pamiętaj za to o antyperspirancie.

Strój kąpielowy

Wakacje to plaża, a plaża to strój kąpielowy. Liczne vlogi i portale internetowe przynoszą odpowiedź na pytanie, jak dobrze wyglądać na wakacjach, szczegółowo opisując różnice w modelach i przeznaczeniach takiego stroju. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, by nie tyle kierować się modą, co dopasować strój do własnej sylwetki. Wybierając model, który pomoże ukryć mankamenty sylwetki i podkreśli jej atuty, poczujemy się bardziej komfortowo.

Uśmiech jak magnes

Urlop to czas relaksu. Uśmiech jest zaraźliwy i działa jak magnes. Ważne jest by o siebie dbać, ale także umieć dostrzegać swoje zalety i godzić się faktem, że wszyscy jesteśmy różni. Podczas wakacji warto wrzucić na luz. Zrelaksować się, nie przejmować błahostkami i czuć się komfortowo z samym sobą w każdej sytuacji.

https://prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-burda


Materiał partnera zewnętrznego