Upalne, letnie dni zbliżają się wielkimi krokami. Niestety, lato bywa bezwzględne dla skóry. Piekący upał, zanieczyszczenia i wilgotność niekorzystnie wpływają na aktywność gruczołów łojowych, doprowadzając do nadmiernego wydzielania sebum. Oprócz tego wraz z nadejściem sezonu skóra domaga się większej ochrony, której brak prowadzi do powstawania wysypek i oparzeń słonecznych. Dlatego ważne jest, aby już od pierwszych ciepłych dni zacząć właściwą pielęgnację i wprowadzić nową rutynę w ochronie skóry twarzy. W poniższym artykule poznasz 3 podstawowe zasady, które utrzymają skórę w dobrej kondycji.

Najważniejsze – ochrona przeciwsłoneczna!

Krem z filtrem jest produktem, o którym absolutnie nie można zapomnieć w okresie letnim. Promienie słoneczne UV-A i UV-B mogą być bardzo ostre, prowadząc do uszkodzenia skóry i uciążliwych oparzeń słonecznych. Zainwestuj w krem przeciwsłoneczny lub filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum UV (SPF 30-50). Nałóż go bezpośrednio na skórę twarzy jeszcze przed wyjściem na zewnątrz, aby miał czas odpowiednio się wchłonąć. Miej go cały czas w zasięgu ręki, ponieważ krem z filtrem zapewnia pełne bezpieczeństwo wtedy, kiedy jest nakładany regularnie. W zależności od potrzeb zastosuj go ponownie po ok. 1-3 godzinach lub po każdym wyjściu z wody. Nałóż go nie tylko na twarz, a na każdą odsłoniętą partię skóry (nie zapomnij o strefie za uszami, uszach i karku!)

Postaw na lekki makijaż

Jeśli chodzi o makijaż w miesiącach letnich, postaw na minimum. Mocny makijaż uniemożliwia skórze oddychanie. Wilgotność i ciepło tłumią zdolność skóry do oddychania i wpływają na jej zmęczenie. Zamiast ciężkiego podkładu i innych kosmetyków wybierz tonizujący krem nawilżający z SPF i nałóż puder do twarzy, aby uniknąć niejednolitych plam. Aby chronić usta, zawsze używaj balsamu do ust o SPF 15. Przyjrzyj się uważnie etykietom produktów do makijażu i zachowaj tylko te, które nie zatykają porów.

Zadbaj o nawilżenie i nawodnienie

Krem nawilżający jest niezbędny do ochrony skóry latem. Silne środki nawilżające używane w miesiącach zimowych, mogą nie sprawdzić się latem. Musisz zrezygnować z ciężkich, tłustych kremów na rzecz lżejszego produktu o nietłustej formule. Najlepiej, jeśli od razu ma SPF. Sprawdź etykietę i szukaj składników, takich jak przeciwutleniacze, witaminy A i C. Oprócz tego, zainwestuj w dobrą maseczkę nawilżającą, do stosowania kilka razy w tygodniu, która pomoże utrzymać niezbędne nawilżenie skóry.

Oprócz działania zewnętrznego zadbaj o nawilżenie od wewnątrz! Jeśli to możliwe, noś ze sobą butelkę wody. Jest ona najważniejszym składnikiem zdrowej tkanki skóry, zachowując ją jędrną, miękką i promienną. Nawodnienie jest zawsze ważne dla skóry, ale szczególnie latem. Staraj się wypijać osiem szklanek (ok. 2-3 l) wody dziennie. Pomaga ona nie tylko poczuć się świeżo, ale także wypłukuje toksyny z organizmu.

Wprowadzając powyższe kroki do codziennej rutyny, zadbasz o skórę w trudnym dla niej okresie. Właściwa pielęgnacja jest pierwszą linią obrony, która pozwoli na zachowanie skóry twarzy promiennej i zdrowej. To inwestycja na lata!

KWI