Strona główna Uroda Ile kosztuje manicure?

Ile kosztuje manicure?

119
0
koszt manicuru
To, ile kosztuje manicure uzależnione jest zarówno od jego rodzaju zabiegu, jak i salonu, w który zostanie on wykonany | fot.: materiał partnera

Manicure to jeden z najpopularniejszych zabiegów na dłonie, znany niemalże na całym świecie. I choć od lat cieszy się on ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów, to jednak tak naprawdę wyłącznie nieliczne osoby wiedzą, czym tak naprawdę jest opisywany zabieg. Poznaj jego rodzaje i dowiedz się ile kosztuje manicure.

Manicure – czyli co?

Manicure to – w najogólniejszych rozumieniu – zabieg polegający na wyrównaniu i nadaniu kształtu płytce paznokcia, a także usunięciu skórek zgromadzonych wokół niej. Niemniej cel, w jakim wykonywany jest manicure, uzależniony jest od rodzaju zabiegu. W praktyce oznacza to więc, że manicure może działać na paznokcie zarówno w sposób regenerujący, upiększający, jak i zapewniający przedłużenie bądź wzmocnienie paznokci.

dłoń manicure
Oczywistym wydaje się fakt, iż cena zabiegu w profesjonalnym salonie pracującym na wysokiej jakości produktach będzie zawsze nieco wyższa, niż manicure wykonywany u przypadkowej osoby | fot.: materiał partnera

Najpopularniejsze rodzaje manicure

Manicure tradycyjny (klasyczny)

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, to faktem jest, że manicure w swojej tradycyjnej formie wykonywany był już w XIX wieku. Wówczas zarówno kobiety, jak i mężczyźni barwili płytkę czerwonym, zapachowym olejkiem, a następnie polerowali ją przy pomocy bawełnianej szmatki. Dodatkowo – mniej więcej w połowie XIX wieku – zaczęto używać również patyczków z drewna pomarańczowego, które wykorzystywano do usuwania skórek. Dziś manicure tradycyjny obejmuje zarówno wyrównanie paznokci, nadanie im pożądanego kształtu, usunięcie skórek, jak i pokrycie płytki lakierem, a także nałożenie na dłonie oliwki oraz balsamu.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy – określany również potocznie mianem hybrydy – różni się od klasycznego „tylko”, a zarazem „aż” typem stosowanego lakieru do paznokci. W przypadku manicure hybrydowego do malowania płytki wykorzystuje się lakier hybrydowy, który następnie zostaje utwardzony pod lampą UV. Należy dodać, iż przed nałożeniem lakieru paznokcie muszą zostać odtłuszczone i pomalowane lakierem bazowym, zaś po utwardzeniu hybrydy należy pokryć jej powierzchnię lakierem typu top coat. Manicure hybrydowy to świetny sposób na piękne i zadbane paznokcie przez 3 – 4 tygodnie. Po tym czasie – z uwagi na powstałe odrosty paznokci – zabieg należy powtórzyć lub całkowicie usunąć lakier.

Manicure żelowy/akrylowy

Zarówno manicure żelowy, jak i akrylowy umożliwia uzyskanie paznokci o dowolnym kształcie oraz długości, bez konieczności czekania na odrost naturalnej płytki. Zabieg wspaniale sprawdza się zarówno w przypadku pań obgryzających paznokcie, jak i osób, których naturalna płytka wykazuje skłonności do łamania się czy rozwarstwiania.

Koszt manicure

To, ile kosztuje manicure uzależnione jest zarówno od jego rodzaju zabiegu, jak i salonu, w który zostanie on wykonany. Oczywistym wydaje się fakt, iż cena zabiegu w profesjonalnym salonie pracującym na wysokiej jakości produktach będzie zawsze nieco wyższa, niż manicure wykonywany u przypadkowej osoby, nie posiadającej doświadczenia czy też pracującej na produktach nieznanych firm. Czy zatem warto płacić więcej? Zdecydowanie tak, bowiem profesjonalnie wykonany manicure nie tylko zachowa piękny wygląd przez dłuższy czas, ale także będzie w 100% bezpieczny dla naszego zdrowia.

Materiał partnera zewnętrznego