W ostatnich latach coraz więcej kobiet decyduje się samodzielnie wykonywać sobie manicure i pedicure, w tym nie tylko klasyczny, ale nawet hybrydowy czy japoński. Szeroki wybór, atrakcyjna oferta i stosunkowo niska cena różnych akcesoriów, lamp utwardzających, kosmetyków oraz lakierów do paznokci i odżywek pozwala na stworzenie mini salonu kosmetycznego w zaciszu własnego domu. Takie rozwiązanie ma sporo zalet, ponieważ dbasz o swoje dłonie i stopy wtedy, kiedy tego potrzebujesz i kiedy masz na to czas – niezależnie od umówionego terminu u profesjonalnej kosmetyczki. Ponadto czas manicure to czas tylko dla Ciebie, który możesz zmienić w prawdziwy relaks z kieliszkiem wina, oglądając zaległy film, ulubiony serial bądź słuchając muzyki. Co powinno znaleźć się w zestawie do pielęgnacji paznokci? Obcinacz, cążki, pilniki, bloki, odzywki i nasz must-have: frezarka kosmetyczna.

Co to jest frezarka kosmetyczna?

Frezarka kosmetyczna to elektryczne, wielofunkcyjne urządzenie służące do szeroko pojętej pielęgnacji paznokci: od skracania płytki, przez jej polerowanie, aż do usuwania skórek. Frezarkę do paznokci stosuje się już nie tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych – obecnie można z łatwością zakupić modele przeznaczone do użytku domowego. Dzięki możliwości wymiany nakładek i frezów o różnej gradacji frezarka dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc i sprawdza się nawet w przypadku twardych i grubych paznokci z powodzeniem zastępując pilniki.

Do czego służy frezarka kosmetyczna?

Frezarka do paznokci to jedno urządzenie, które pozwoli Ci zastąpić całe mnóstwo akcesoriów. Z jej pomocą skrócisz z łatwością paznokcie (zarówno naturalne, jak i sztuczne), nadasz płytce swój ulubiony kształt (owal, migdał, kwadrat, szpic czy balerinę), ściągniesz lakier hybrydowy bądź resztki starego żelowego manicure, wypolerujesz akryl, wykonasz wgłębienia do umocowania ozdób lub uzupełnienia french manicure. Do czego jeszcze może służyć frezarka kosmetyczna? Takim urządzeniem możesz w bardzo łatwy i szybki sposób usunąć skórki, odciski, nagniotki i nawet najbardziej zrogowaciały naskórek.

Frezarka kosmetyczna – jaka najlepsza?

Wybierając frezarkę do paznokci należy kierować się wieloma parametrami i przede wszystkim komfortem użytkowania. To, czy frezarka będzie dla Ciebie wygodna, zależy od jej wagi (ciężkie urządzenie utrudni zabiegi stylizacyjne, szybko wywołując zmęczenie), kształtu głowicy (frezarka musi być poręczna i maksymalnie dopasowana do Twojej dłoni) oraz długości i grubości kabla zasilającego.

Wybierając frezarkę kosmetyczna warto zwrócić również uwagę na obecność pochłaniacza pyłu (usuwa on wszystkie szkodliwe substancje, które uwalniają się podczas frezowania), parametry (moc urządzenia oraz ilość obrotów na minutę), poziom głośności oraz ilość i rodzaje dołączonych frezów (zestaw podstawowy to mandrel, cylinder, stożek, wrzeciono oraz igła). W odpowiedzi na pytanie, jaka frezarka kosmetyczna będzie najlepsza, z pewnością pomoże Ci ranking, w którym umieszczono listę 5 najlepszych frezarek kosmetycznych do paznokci.

Ile zapłacimy za dobrą frezarkę do paznokci?

Ceny za frezarkę kosmetyczną wahają się od 30 do nawet 1000 zł. Wszystko zależy od Twoich preferencji, musisz jednak pamiętać, że frezarki za kilkadziesiąt złotych nie dadzą spektakularnych efektów, a i te najdroższe też nie muszą gwarantować najlepszych rezultatów. Kierując się rankingiem, porządny sprzęt o dobrych parametrach można kupić już w granicach od 100 do 450 zł.

Czy warto zainwestować we frezarkę kosmetyczna?

Nie bez przyczyny profesjonalne frezarki do paznokci są stałym wyposażeniem salonów kosmetycznych: szybko ściągają manicure, dokładnie usuwają skórki i perfekcyjnie opracowują płytkę. Korzystając z urządzenia w prawidłowy i bezpieczny sposób, z pewnością docenisz jego zalety i szybko pożegnasz się z tradycyjnymi zmywaczami i pilnikami.


Materiał partnera zewnętrznego